همیشه هم مصرف آنتی بیوتیک نمی تواند مشکلات مربوط به بینی را برطرف کند سعی کنید به بررسی عفونت های تنفسی در این زمینه بپردازید با بررسی عوامل بیماریزا و نوع عفونت می توانید درمان بهتری برای خود پیدا کنید بهتر است به توصیه های پزشکی در این زمینه دقت کنید تا بتوانید عفونت دستگاه تنفسی خود را درمان کنید .

اکثر افراد مبتلا به بیماری تنفسی می‌خواهند بدانند که آیا آنتی‌بیوتیک به دردشان می‌خورد و از شدت بیماری‌شان می‌کاهد یا نه.کلید فهمیدن پاسخ این سؤال در بینی افراد نهفته است. یا بهتر است بگوییم در مخاط بینی.

محققان دانشگاه دوک گفتند که گروهی از پروتئین‌ها را پیدا کرده‌اند که می‌شود از آنها برای تشخیص ویروسی بودن یا نبودن یک عفونت استفاده کرد.
آنتی‌بیوتیک‌ها فقط علیه عفونت‌های باکتریایی کاربرد دارند و در برابر ویروس بی‌اثر هستند.
پروتئین‌های هدف این مطالعه جدید اگر با مقدار مشخصی در مخاط بینی و حلق ملتهب پیدا شوند، با دقت ۸۶ درصدی تأیید کننده یک عفونت ویروسی هستند.
توماس برک، مؤلف راهبر مطالعه و سرپرست بخش پیشرفت‌های فن‌آوری و تشخیصی دانشگاه دوک، گفت: «در گذشته، تمرکز علم بر تشخیص عامل بیماری‌زا در خون یا نمونه دیگری از فرد بوده است. روی‌کرد ما الگوی نگرش‌مان به عفونت را برعکس می‌کند. به جای اینکه دنبال عامل بیماری‌زا بگردیم، به مطالعه پاسخ فرد به آن عامل می‌پردازیم.»
محققان می‌گویند که یافته‌های آنها می‌تواند به طراحی آزمایش‌های غیرتهاجمی و سریعی برای تشخیص عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی بی‌انجامد که به راحتی در مطب پزشک قابل انجام باشند.
این مطالعه به تازگی در ژورنال EBioMedicine منتشر شده است.

MedLinePlus