آناناس از جمله میوه های استوایی است که مصرف آن فواید بسیاری را برای حفظ سلامتی و تقویت آن به عهده دارد. این میوه دارای منابعی از مفید ترین ویتامین ها برای تقویت استخوان هاست که سبب افزایش مقاومت آنها و جلوگیری از آسیب رسیدن به این اندام ها می شود. با دکتر سلام همراه باشید.

آیا استخوانهای ضعیف دارید؟ میوهای هست که به سلامت استخوان هایتان کمک می کند.

ممکن است میوه مورد علاقهتان نباشد اما آناناس یکی از بهترین میوهها برای قوت و سلامت استخوان است. امروزه ضعف استخوان در میان مردم به خصوص افراد پیر شایع است.

اما اگر جوانترها از درد استخوان گلایه مند باشند به دلیل بی تحرکی و کمبود غذاهای مغذی و ورزش نکردن است. بنابراین راههای تقویت استخوان چیست؟

 ورزش کردن و غذای سالم خوردن هر دو برای تقویت استخوانها مهم است از ورزش که بگذریم به تغذیه میرسیم که در این بخش یک میوهی عالی برای حل مشکل استخوانها به شما معرفی خواهیم کرد.

فواید آناناس برای استخوان های ضعیف

آناناس خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد این دو مهمترین فاکتورهای استفاده از آناناس برای تقویت استخوان است. آناناس مزه ی شیرینی دارد و قطعات کوچک آن در سالاد و یا دسرها استفاده می شود، بیشتر مردم ترجیح می‌دهند آب آناناس را مصرف کنند.

ویتامین: آناناس حاوی ویتامین C است که باعث تقویت مفاصل می شود و در تولید کلاژن موثر است.

منگنز: آناناس حاوی مواد معدنی دیگری مثل منگنز است و به ارتباط سیناپسها وبافت استخوان کمک می کند.

ویتامین: آناناس حاوی ویتامین B1 و B6است و مهمترین ویتامین در تقویت استخوان B12 استخوان کمک می کند.

مس: آناناس حاوی مواد معدنی دیگر به اسم مس است و به سلامت استخوانها و عملکرد مفاصل است.

بروملین: آنزیم ، بروملین موجود در آناناس به سلامت استخوان کمک می کند در درمان و شکستگی استخوانها و کاهش تورم و درد موثر است.

منبع: نمناک