احتمالا شما هم زمانی که سرما می خورید از اطرافیان خود می شنوید که نباید ترشی مصرف کنید؟اما آیا این موضوع صحت دارد یا خیر.در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.با ما همراه باشید.

دکتر کوروش صمدپور، متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره باورهای تغذیه ای که بین مردم در جریان است، مانند عدم مصرف ترشی در ایام سرماخوردگی گفت: سرما خوردگی بیماری ویروسی است و درمان آنتی بیوتیک نمی خواهد. معمولا استراحت، مصرف مایعات فراوان و  استفاده از سبزیجات و ویتامین های C می تواند روند بهبودی بیماری سرما خوردگی را تسریع کند.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه مصرف ترشی بد نیست، گفت: کسانی که فکر می کنند سرکه موجود در ترشی موجب تشدید سرماخوردگی می شود باید بدانند که سرکه روی تشدید بیماری تاثیری ندارد و کسانی که سرماخوردگی دارند ممکن است زمینه آلرژی نسبت به مواد داخل ترشی و نه تنها به سرکه و بلکه به بعضی مواد و سبزیجات درون ترشی، حساسیت داشته باشند.

وی در پایان درباره کسانی که نباید زیاد ترشی مصرف کنند، گفت: افرادی که چاق هستند به هنگام صرف غذا باید مصرف ترشی را در هنگام غذاخوردن کاهش دهند چرا که صرف آن افزایش اشتها را برایشان به همراه خواهد داشت و  در صورت مصرف ترشی، باید آن را کم مصرف کنند. همچنین استفاده ترشی خیلی شور را به افراد توصیه نمی شود ولی ترشی که با سبزیجات و سرکه در حد متعادل، درست شده باشد، اشکالی در بیماری سرماخوردگی افراد ایجاد نمی کند.

منبع:میزان