سعی کنید در این روزها شادی و شادمانی را به خود و اطرافیانتان هدیه دهید این لحظات را از خود نگیرید از زندگی لذت ببرید و در کنار عزیزانتان خاطره های شاد بسازید افراد شاد از مزایای ویژه ای برخوردار هستند آنها خلاق تر ،خوش بین تر ،با انگیزه تر و سالم تر هستنداثرات معجزه آسای شاد بودن رادر این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد با ما همراه باشید .

با آرزوی سالی شاد و مبارک برای شما و همه فارسی زبانان سراسر جهان، امیدوار است که نوروز امسال با شاد بودن خود و شاد کردن دیگران از اثرات معجزه آسای شاد بودن برخوردار شوید

اثرات معجزه آسای شاد بودن

شاد بودن یکی از ارکان اساسی زندگی و شخصیت سالم و شاد زیستن است که برخلاف آنچه نوشته‌اند و گفته‌اند نه رمز دارد و نه راز. 

شادی چیزی است که بسان آب و هوا در اطراف و اکناف ما وجود دارد و قابل رویت و دستیابی است(همان‌گونه که غم و اندوه).بایستی انتخاب کرد و این انتخاب حقی همگانی و انسانی است. شک نکنیم و شادی را برگزینیم.

 

افراد شاد، حامل پیام‌ها و رفتارهای شادی‌ بخش هستند و در محیط کار، روابط خوبی با همکاران دارند در نتیجه :

شاد بودن نه تنها مراحل زندگی هر فرد را تحت تاثیرات مثبت قرار می دهد بلکه در محیط کار نیز همین شاد بودن در جهت هر چه بهتر انجام شدن کار نقش بسزایی دارد. انرژی مثبتی که از یک فرد شاد انتقال می یابد اثرات معجزه آسایی به شرح موارد زیر دارد.

 

افراد شاد، بهتر از دیگران کار می‌کنند

افراد شاد، حامل پیام‌ها و رفتارهای شادی‌ بخش هستند و در محیط کار، روابط خوبی با همکاران دارند در نتیجه :

– در کار گروهی، همکاری بهتری خواهند داشت.

– اگر مدیر باشند، روابط خوبی با کارکنان دارند.

– اگر در مشاغل اداری و خدماتی باشند، مشتریان راضی‌تر خواهند بود.

– اگر در بخش فروش باشند، میزان فروش بیش‌تری خواهند داشت.

 

افراد شاد، خلاق‌ترند

اگر افراد در یک روز کاری، دارای خلق‌ و خوی شادی باشند، به احتمال زیاد نسبت به روزهای دیگر، خلاق‌تر هستند. از نظر فرآیند شناختی، افراد شاد به لحاظ روانی، منعطف و گشوده‌ ذهن بوده و تفکر خلاق دارند.

 

افراد شاد، به‌ جای آن‌ که مرتب شکایت کنند مشکلات را حل می‌ کنند

وقتی شغل خود را دوست نداشته باشید، هر کپه‌ خاک به‌ نظر یک کوه می‌آید. دشوار است بتوانید هر مشکلی را بدون زحمت و تلاش و فقط با نق‌زدن حل‌ کنید. شاد بودن موجب می‌شود که به مشکلات، از جنبه‌های مختلف بنگرید.

 

افراد شاد، انرژی بیش‌تری دارند

افراد شاد، از انرژی بیش‌تری برخوردارند بنابراین بهتر می‌توانند از عهده‌ کارها برآیند.

 

افراد شاد، خوش‌بین‌ترند

افراد شاد، مثبت‌اندیش‌تر و دارای چشم‌ انداز مثبتی هستند. دکتر “مارتین سیلگمن” خوش‌بینی را روشی برای موفقیت و بهره‌وری بیش‌تر می‌داند.

 

افراد شاد، با انگیزه‌ ترند

انگیزه‌ کم به‌معنی بهره‌ وری پایین است. یکی از روش‌های مطمئن افزایش انگیزش در افراد، تقویت روحیه‌ی شادابی در آنان است.

 

افراد شاد، کم‌تر بیمار می‌شوند

اگر شغل‌تان را دوست نداشته باشید، احتمال این‌که به بیماری‌هایی مانند دیابت، فشارخون، سردرد، زخم معده، دیسک کمر و … مبتلا شوید، زیاد است. افراد غمگین، بیش‌تر مستعد استرس‌ها و افسردگی‌های شغلی هستند. نتایج مطالعه‌ای که در زمینه‌ی تأثیر فشارهای شغلی بر سلامت در میان بیش از دو هزار نفر از پرستاران در “آمریکا” صورت‌ گرفت، نشان‌می‌دهد، پرستارانی که شغل خود را دوست ‌ندارند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به سایر بیماری‌ها هستند و سلامت جسمی و درمانی آنان، بیش‌تر از کم‌‌تحرکی و سیگارکشیدن، در معرض خطر می‌باشد.

 

افراد شاد، آموزش‌ پذیرترند

وقتی شاد و در کمال آرامش هستید، ذهن‌تان برای یادگیری مطالب جدید، آماده‌تر است؛ درنتیجه بهره‌وری افزایش می‌یابد.

 

افراد شاد، کمتر نگران خطا کردن هستند؛ در نتیجه کمتر مرتکب خطا می‌شوند

وقتی در محیط کار، شاد هستید، خطاهای تصادفی، کمتر شما را دچار هراس می‌کند؛ به خودتان مسلط می‌شوید و از این خطا پند می‌آموزید و به کارتان ادامه می‌دهید، به دیگران نمی‌گویید: “دست و پایم را گم‌ کرده‌ام، کار را شما ادامه دهید”؛ بلکه استوار و محکم مسئولیت خطا را پذیرفته، عذرخواهی کرده و آن را جبران می‌کنید. این نگرش همراه با آرامش، بدین معنی‌ست که احتمال بروز خطا را کم کرده‌اید.

 

افراد شاد، بهتر تصمیم می‌گیرند

روش‌های کاری افراد غمگین، حادثه‌ساز است چون تمرکز حواس کافی ندارند، در چارچوب اهداف سازمان فعالیت نمی‌کنند و این‌که آنی تصمیم‌ بگیرند، زیاد است؛ برعکس افراد شاد، تصمیمات بهتر و منطقی‌تری می‌گیرند و در کارشان همیشه اولویت‌بندی وجود دارد.
منبع: zibashahr.com