در برخی اوقات حیوان ها به دلایل مختلف قدرت بینایی،حرکت و…. خود را از دست می دهند و زندگی برای آنها به سختی دنبال می شود به همین خاطر محققان با طراحی اعضای مصنوعی بدن حیوانات به آنها کمک می کنند که به زندگی عادی بر گردند.یک دلفین ماده در اوکیناوای ژاپن بر اثر حادثه دم خود را از دست داد. یک دلفین بدون این دم هدایتگر دیگر قادر به شنا نخواهد بود. اما دانشمندان موفق شدند با طراحی یک بال مصنوعی دقیقا در ابعاد و اندازه های بال واقعی این جانور وی را از خطر مرگ نجات دهند.

* بیلی نام یک سگ هلندی است که پای چپش را در درگیری با سگ های دیگر از دست داد. اما صاحبش با سفارش یک چرخ ساده و البته رعایت برخی نکات پزشکی موفق شد کاری کند تا بیلی دوباره بتواند به سرعت سابقش بدود.

* در کشور کره نیز یک فیلم 48 ساله به نام موتالا یکی از پاهای جلوی خود را از دست داد. مداوای این فیل واقعا سخت بود اما به هر حال محققان با کمک مسئولین باغ وحش این کشور موفق شدند یک پای بایونیک برای این فیل ماده طراحی کنند. بعد از گذشت یک سال از این پیوند به نظر می رسد نتجیه کار رضایت بخش بوده است.

* اسب ها معمولا بعد از شکسته شدن پاهایشان به کام مرگ کشیده می شوند اما “ماچو” یکی از معدود اسب هایی است که فرصت زندگی دوباره پیدا کرد. این حیوان که در هند زندگی میکند، بعد از یک حادثه مجبور شد پای خودش را از دست بدهد اما خیلی زود صاحب یک عضو بایونیک شده و به زندگی ادامه داد.

* در بیمارستان وایلد لایف که مربوط به نگهداری حیوانات زخمی است، سال گذشته، یک لاکپشت دریایی که از ناحیه دو پا دچار آسیب شده بود تحت درمان قرار گرفت و با یک مهندسی مدرن در طراحی اندام های کمکی، توانست دوباره به زندگی عادی بازگردد.

منبع/آخرین خبر