سامانه بارش زای جدید که بارش های گسترده برف و باران را در برخی از استان های کشور به همراه داشته باعث یخ زدگی و لغزندگی جاده ها و محورهای مواصلاتی شده است به همین دلیل هلال احمر اقدام به امداد رسانی به مسافرین در این جاده ها نموده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به متاثران از برف و کولاک در ۱۲ استان خبر داد و گفت: در ۲۶ محور مواصلاتی سراسر کشور ۲۷۰۰ تن از مردم از خدمات امدادی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش ایسنا، شاهین فتحی به عملیات برف و کولاک طی سه روز گذشته اشاره کرد و افزود: ۱۲ استان آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، کرمان، کردستان، گیلان و لرستان متاثر از برف و کولاک بودند که در ۲۶ محور، امدادرسانی صورت گرفته است و ۲۷۰۰ تن خدمات امدادی دریافت کردند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به اسکان اضطراری ۲۰۲ نفر و رهاسازی ۴۰۱ دستگاه خودرو از برف، گفت: این عملیات با مشارکت ۴۰ تیم عملیاتی شامل ۱۳۴ امدادگر و نجاتگر انجام شده و ۴۲۶ بسته غذایی و ۹۰ تخته پتو میان مسافران در راه‌مانده توزیع شده است.

منبع/ایسنا