در مصرف غذاهای نوروزی بیشتر دقت کنید مراقب باشید با زیاده روی در این زمینه باعث بیمارشدنتان در طولانی مدت نشوید با ورزش منظم و کنترل تغذیه در میهمانی ها این امر امکانگذیر خواهد بود میوه و چای را جاییگزین شیرینی و تنقلات کنید و مراقب بالارفتن قندخونتان باشید به توصیه های پزشکی در این زمینه دقت کنید .

 رییس انجمن حمایت از بیماران دیابت استان کرمانشاه از بیماران دیابتی خواست که به خاطر مصرف چند عدد شیرینی و آجیل، شیرینی نوروز را به کام خود تلخ نکنند.

فاطمه رضوان مدنی با اشاره به افزایش مصرف تنقلات و شیرینی در ایام نوروز، گفت: در همین راستا بیماران دیابتی باید بیش از هر زمان دیگر مراقب رژیم غذایی خود در این روزها باشند.این افراد نباید حتی شیرینی ها ریز را مصرف کنند زیرا مصرف هر نوع شیرینی قند آنها را افزایش داده و قطعا نمی ارزد که به خاطر چند عدد شیرینی، شیرینی عید را با افزایش قند خون به کام خود تلخ کنند.
رضوان مدنی افزود: در خصوص میوه نیز تاکید ما بر مصرف حداکثر سه واحد میوه در روز است و بهتر است بیماران دیابتی اگر قرار است در یک روز چند میهمانی بروند در هر میهمانی تکه ای از میوه مصرف کنندهمچنین در میهمانی های پشت سر هم افراد باید در مصرف نان و برنج محدودیت ایجاد کرده و حتما ورزش منظم را در برنامه های روزانه خود داشته باشند.
رضوان مدنی تاکید کرد: این بیماران باید دستگاه اندازه گیری قندخون را کنار خود داشته و به طور منظم قند خون خود را کنترل کنندنشستن طولانی مدت در خودرو احتمال ایجاد لخته خون در پا و احتمال سکته های قلبی و مغزی را در این بیماران افزایش می دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران