تعریق بیش از حد یکی از مشکلاتی است که برخی افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند.این افراد تصور می کنند مشکل آن ها درمان نمی شود اما در واقع این مشکل درمان پذیر است.بیماری هایپرهیدروز می تواند دلیل تعریق بیش از حد این افراد باشد.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

دکتر جنی آیلین موراس، دانشیار بالینی بیماری‌های پوست در دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید: «بسیاری از کسانی که تعریق بیش از حد دارند، نمی‌دانند که مشکل آنها درمان‌پذیر است. افرادی که خیلی عرق می‌کنند ممکن است دچار بیماری هایپرهیدروز باشند.»

وی گفت: «اگر فکر می‌کنید که بیش از حد عرق می‌کنید از یک متخصص پوست بپرسید که میزان تعریق‌تان طبیعی است یا نه. متخصصان پوست از معدود پزشکانی هستند که برای تشخیص و درمان هایپرهیدروز آموزش دیده‌اند و می‌توانند به شما به گویند به چه نوعی از هایپرهیدروز دچارید و بهترین روش درمان آن چیست.»

به علاوه موراس این راه‌کارها را به افرادی که تعریق زیاد دارند توصیه کرد:

افرادی که تعریق بیش از حد دارند باید به جای دئودورانت از ضدتعریق استفاده کنند. ضدتعریق‌ها غدد عرقی را می‌بندند. به جز زیر بغل، می‌شود از آنها در دیگر نقاط عرق‌کننده مثل کف دست، پشت بدن و پشت زانو استفاده کرد.

دقت کنید که چه زمان‌های عرق می‌کنید و از آنها اجتناب کنید. گرما، اضطراب و برخی غذاها مثل قهوه و سس تند از عوامل تعریق هستند.

اگر از تعریق پا رنج می‌برید از کفش‌هایی استفاده کنید که گردش هوا دارند. هیچ کفشی را بیش از دو روز پشت سر هم نپوشید.

 

منبع:میزان