برج میلاد که یکی از جاذبه های گردشگری تهران و در میان برج های مرتفع دنیا قرار دارد به دلیل احترام به زمین و همزمان با روز جهانی ساعت زمین فردا به مدت یک ساعت خاموش می شود و همزمان با این خاموشی  چراغ های پلل طبیعت و گنبد مینا نیز خاموش خواهد شد.

برج میلاد به روال سال‌های گذشته و همزمان با روز جهانی ساعت زمین فردا به مدت یک ساعت خاموش می‌شود.

به گزارش ایسنا، ششمین برج مخابراتی دنیا برای هفتمین سال متوالی به مدت یک ساعت فردا (۵ فروردین ماه) – که همزمان با روز ساعت زمین در دنیاست – رأس ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه و به مدت یک ساعت خاموش خواهد شد. ق
هدف از این کار حرکت و همکاری جمعی جهانی برای حفاظت از زمین عنوان شده و مدیریت شهری تهران نیز برای اشاعه فرهنگ حفاظت محیط زیست است.
صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) طرح ساعت زمین را از سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار در استرالیا اجرا کرد که با استقبال کم نظیر مردم سراسر جهان مواجه شد؛ به‌گونه‌ای که بیش از ۱۲۸ کشور جهان در این طرح مشارکت داشتند.
به گزارش روابط عمومی برج میلاد، بر اساس این طرح در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت میلیون‌ها نفر از مردم جهان در ساعت۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه با خاموش کردن چراغ‌های اضافی و با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی در این حرکت جهانی شرکت می‌کنند.

منبع/ایسنا