خواب کافی و به اندازه در سنین کودکی بسیار مهم و حائز اهمیت است به گونه ای که کودکانی که به اندازه کافی نمیخوابند بیشتر دچار مشکلات رفتاری و عدم تمرکز خواهند شد کودکانی که قبل از هفت سالگی به میزان کافی نخوابیده اند آیند تحصیلی خوبی نیز نخواهند داشت عملکردهای رفتاری نامناسبی نسبت به دیگر همسالان خود خواهند داشت .

محققان در یافته‌های جدیدشان متوجه شده‌اند کودکان بین ۳ تا ۷ سال که به اندازه کافی نمی‌خوابند، مشکلات بیشتری در زمینه تمرکز، ارتباط با همسالان و کنترل عواطف خود دارند.

به گزارش  فری‌پرس‌ژورنال، «السی تاوراس» محققی از بیمارستان مث‌ژنرال در امریکا گفت: یافته‌های تحقیق نشان داد کودکانی که در دوران پیش از رفتن به مدرسه و اوایل سن رفتن به مدرسه خواب کافی ندارند بیشتر در معرض عملکردهای عصبی-رفتاری ضعیف در حدود ۷ سالگی خود قرار دارند.

وی افزود: در تحقیقات ما معلوم شد ارتباط بین خواب ناکافی و عملکرد ضعیف حتی پس از تنظیم عوامل متعدد موثر بر رابطه نامناسب میان این دو، همچنان ادامه داشت.

نتایج و جزئیات بیشتری از این مطالعه در نشریه آنلاین Academic Pediatrics منتشر شده و حاکی از آن است که محققان تفاوت قابل توجهی در واکنش اولیا و مربیان درباره بررسی‌های مرتبط با عملکرد اجرایی و مشکلات رفتاری در کودکان ۷ ساله بر اساس میزان و نظم خواب آنها در سنین کمتر نیز داشته‌اند.

منبع: سلامت آنلاین