کیف پول شما یکی از لوازم جانبی برای تضمین شما است. دلیلش این است که شما از زمانی که در مدرسه بوده اید، همیشه در جیب عقب خود زندگی می کردید (به جیب عقب وابسته بوده اید). این که آیا شما در حال رانندگی، نشسته در اتوبوس یا قطار و یا نشسته در میز کار خود بودید فرق نمی کرد کیف همیشه در همان نقطه باقی می ماند.

 از آنجایی که اکثر بچه ها از کیف پول مانند یک کابینت پر شده برای رسید به همه چیز استفاده می کنند ممکن است  این جیب حتی زیادی پر شود تا اینجا مشکلی وجود ندارد چون که شما یک بچه بوده اید. اما  مشکل این است: این  عدم نظارت کوچک می تواند به عدم تعادل عضلانی و تحریک اعصاب در باسن و پشت شما منجر شود.

عوارض قرار دادن کیف پول در جیب عقب

بیایید زنجیره  را زمانی که شما روی کیف پول خود نشسته است باز کنیم. برآمدگی باعث می شود تا یک طرف بدن شما بالاتر باشد به طوری که لگن شما به آن سمت و ستون فقرات کمری و پایین خم خواهد شد.  ستون فقرات شما و یا وسط پشت شما به سمت دیگر انحنا پیدا می کند زیرا چشم های شما می خواهند تصاویر را به صورت افقی ببینند. این طرف روی کمر خم می شود اگر چه حداقل و تمام عضلات در سمت دیگر خود را مورب و شکم عرضی قرار می دهند و برای کوتاه تر شدن تلاش می کنند تا تعادل را برقرار کنند، اما تلاش تمام این عضلات برای برقراری تعادل کافی نیست. در واقع، این تغییر کوچک توانایی عضلات را برای کاهش و افزایش فشار در مفصل ساکروایلیاک شما کاهش می دهد و عضلات نمی توانند این فشار را همان جا متوقف کنند.

در سمت چپ لگن، به طور عمده در بخش بال شکل به نام ایلیوم، در تضاد کامل است. عضلات مشابه برای ایجاد تعادل بیشتر کشیده می شوند و یک اثر مشابه در اواسط پشت شما وجود دارد. منحنی نشستن فرد، کوتاه و بلند شدن عضلات منجر به استفاده بیش از حد از آن ها شده و درد را به همراه خواهد داشت. تثبیت کننده های نخاعی سمت راست بیش از حد کشیده خواهند شد و سریع در وسط کمر خستگی به وجود می آید. این استقامت کمر شما را کاهش داده و منجر به درد در هنگام نشستن در پشت میز کار خواهد شد.

نه تنها لگن شما به خارج از جایگاه خود رانده میشود و منجر به عدم تعادل عضلانی و فشار مشترک می شود بلکه کیف پول شما احتمالا به ماهیچه گلابی شکل و یا عصب سیاتیک فشار وارد می کند. این موقعیت تیره و تار در نهایت ممکن است باعث تحریک عصب و درد از عصب شود و این درد به سمت پایین ساق پا سفر کند.

به عبارت دیگر، کیف پول شما می تواند منبع تغییر شکل اصلی بدن و شکل بد چمباتمه زدن، اجرای آهسته فعالیت، سفت شدن پشت ، سفت شدن همسترینگ و ضعف پشت زانوی شما شود.

بنابراین در اینجا چیزی وجود دارد که باید آن را انجام دهید: تلخه کیف پول خود و بعد پرتاب کیف پول است. یک نگهدارنده باریک که تنها اجازه می دهد شما چند چیز کوچک را در یک زمان نگه دارید مانند کارت شناسایی و کارت اعتباری و البته مهم ترین بخش این است که چیزی های مورد نیاز  خود را  در جیب جلوی خود بگذارید و قسمت جیب عقب خود را معاف کنید.

لینک مرتبط:  توصیه متخصص ارتوپد در مورد کیف زنانه ، نشستن ضربدری که عوارض زیان آوری دارد

دکتر سلام