مواد غذایی بهترین راه برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن شما است. اما اگر شما فکر می کنید ممکن است رژیم غذایی باعث کاهش مواد مغذی شوند، مکمل می تواند به شما کمک کند.

کاهش ویتامین بدن

دکتر یا متخصص تغذیه می تواند به شما در پیدا کردن مواد و مکمل های درست کمک کند. در برخی موارد ممکن است شما یک آزمایش خون بدهید تا مشخص شود سطح  ویتامینD در بدن شما خوب است  یا خیر؟ اما دانستن اینکه چه چیزی باید بخورید و یا بنوشید، بهترین راه برای تغییر عادت غذاییتان است.

 

تعیین ویتامین های مورد نیاز بدنتان:

نیازهای تغذیه ای شما بستگی به موارد زیر دارد:

  • سن شما
  • انواع غذاهایی که می خورید
  • هر گونه شرایط پزشکی شما
  • مشکلات بهداشت و سلامتی

 

آیا  شما در معرض خطر هستید؟

برای مثال اگر شما در معرض خطر پوکی استخوان هستید دکتر شما ممکن است کلسیم و ویتامین D توصیه  کند و یا اگر شما یک زن باردار هستید، اسید فولیک به پیشگیری از نقایص هنگام تولد کمک می کند و یا اگر شما در حال کار بر سلامت قلب خود هستید  امگا 3 توصیه می شود.

 

هوشمندانه خرید کنید:

استفاده از این راهنمایی کمک می کند تا شما مکمل های خود را عاقلانه انتخاب کنید:

از خود بپرسید:

  • منافع چه هستند؟
  • آیا این مکمل برای من خطر دارد؟
  • چه مقدار از این را باید مصرف کنم؟
  • چه مدت باید مصرف کنم؟

 

پزشک خود را در جریان بگذارید:

به پزشک‌تان بگویید که از (چه دارویی) استفاده می‌کنید. او بررسی خواهد کرد:

ممکن است برخی از داروهای دیگر شما را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، اگر شما خونتان رقیق است،  نباید از ویتامین K بیش از حدکه موجب لخته شدن می شود استفاده کنید. دکتر پریچت استادیار تغذیه بالینی در دانشگاه مرکزی واشنگتن می گوید: اگر می خواهید عمل جراحی انجام دهید، شما ممکن است به دلیل خطر خونریزی نیاز به قطع مصرف امگا 3 داشته باشید. دکتر شما می تواند به شما کمک کند تعادل مناسب را پیدا کنید.

متناسب کردن رژیم غذایی:

برخی از ویتامین ها نیاز  به توجه به برنامه غذایتان دارند. شما مکمل آهن را با شیر نباید مصرف کنید زیرا که کلسیم آهن را از بین می برد. خوب است بدانید بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی به سن و جنس شما بستگی دارد. البته ممکن است به نوع فعالیتتان نیز بستگی داشته باشد. اگر کارتان به گونه ای است که نمی توانید مواد مغذی را خوب دریافت کنید باید به ارزیابی رژیم غذایی خود بپردازید که چه باید بخورید و بنوشید و مراقبت های معمول را انجام دهید و حتماً از غذاهای سالم استفاده کنید.