وقتی که شما برای  به دست آوردن اطلاعات در مورد واکسن جدید جستجو می کنید، اینترنت به شما مقدار زیادی اطلاعات می دهد. اما شما می خواهید بدانید که چه چیزی واقعی و مفید است و چه چیز نادرست است.

 7 باور غلط در مورد واکسیناسیون

باور غلط: من در کودکی واکسن زده ام بنابراین تزریق را انجام داده ام:

 

این طور نیست. مصونیت از واکسینه به مرور زمان ممکن است کمتر شود. شما همچنین ممکن است به دوزهای مختلفی از واکسن در کودکی و پیری نیاز داشته باشید. اگر شما آخرین واکسیناسیون خود را نمی توانید به یاد داشته باشید با پزشک خود راجع به دریافت جدید مشورت کنید.

 

باور غلط: واکسن سطوح مضری از سموم است:

 

واکسن شامل مواد مضر و ویروس است. به عنوان مثال، مقادیر بسیار ناچیزی از فرمالدئید است که برای تهیه واکسن مورد استفاده قرار می گیرد. آلومینیوم همچنین گاهی اوقات برای کمک به کارکرد بهتر  واکسن در نظر گرفته می شود.

 

باور غلط: من لازم نیست در برابر بیماری که در کشور من ریشه کن شده واکسینه شوم:

 

واکسن به محافظت شما در برابر بیماری های مسری و گردش خون بهتر کمک می کند. برخی از بیماری ها هنوز هم در اطراف و در دیگر نقاط جهان هستند و شیوع دارند. شما با تزریق واکسن خود را در برابر خطرات محافظت می کنید.

 

باور غلط: آمپول آنفلونزا از ویروس آنفولانزای زنده ساخته شده، پس می تواند شما را به آنفولانزا مبتلا کند:

 

اکثر انواع آنفولانزا با یک نوع ویروس ضعیف آنفولانزا ساخته شده ا ند. بنابراین آنقدر قوی نیست که شما را مبتلا کند.

 

باور غلط: من آبله مرغان در  کودکی گرفته ام، بنابراین من به واکسن زونا نیاز ندارم:

 

سازمان بهداشت این واکسن را برای همه مردم 60 سال و بالاتر توصیه می کند. بیش از 99 درصد از تمام بزرگسالان بیش از 40 بیماری داشته اند. از آنجا که ویروس می تواند بیدار و باعث زونا شود شما باید واکسینه شوید.

 

باور غلط: من می توانم واکسن آنفولانزا نزنم چون من به تخم مرغ آلرژی دارم:

 

این یک باور غلط است که از گذشته وجود داشته است. اگر شما پس از مصرف تخم مرغ دچار کهیر یا تنگی نفس شدید می شوید با پزشک خود برای دریافت واکسن آنفولانزا مشورت کنید.

 

باور غلط: افراد مسن و بزرگسالان به واکسن نیاز ندارند:

 

شما هرگز نیازتان به واکسن آنفلوآنزا با  بزرگ تر شدنتان کمتر نمی شود. به علاوه  واکسن های دیگری ازجمله موارد زیر نیاز دارید: واکسن زونا، که برای بزرگسالان 60 سال و بالاتر توصیه می شود. این دو واکسن پنوموکوک، که برای افراد 65 سال و بالاتر توصیه می شود. (افراد با شرایط خاص پزشکی باید قبل از آن تست دهند.)

شما همچنین باید برای محافظت در برابر کزاز، دیفتری، و سیاه سرفه واکسینه شوید.

دکتر سلام