با نزدیک شدن به روزهای پایانی تعطیلات نوروزی و روز طبیعت بررسی نقشه های هواشناسی حاکی از آن است که در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین که مردم در دامان طبیعت می روند هوای اکثر مناطق کشور بارانی خواهد بود.سازمان هواشناسی پیش بینی کرد؛ روز جمعه سامانه بارشی وارد کشور شود که برای بیشتر مناطق در روزهای شنبه و یکشنبه(سیزده بدر) بارندگی به همراه خواهد داشت و از این جهت که در روز طبیعت مردم برای تفریح به دامان طبیعت روی می‌آورند دچار مشکل شوند خبری بد تلقی شود.

بر اساس آخرین اطلاعات هواشناسی برای روز چهارشنبه ۹ فروردین ۹۶، در بخش هایی از غرب و جنوب غرب و دامنه های زاگرس، به تدریج بخش هایی از مرکز، دامنه های البرز، شرق و شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
استان های مانند ایلام، بخش های شمالی استان خوزستان، کرمانشاه، کردستان، همدان و لرستان بتدریج بخش هایی از مرکز با شدت کمتر و در ارتفاعات و دامنه جنوبی البرز برای امروز بارش داریم. بتدریج از بعدازظهر این سامانه بارشی به نواحی شمال شرق و شرق کشور خواهد رسید.
در بخش های شرقی کشور، علاوه بر بارندگی های خفیف، وزش باد شدیدی نیز پیش بینی می شود.
همچنین روز جمعه ۱۱ فروردین ۹۶، سامانه بارشی گسترده ای وارد کشور می شود که برای بیشتر مناطق کشور در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۲ و ۱۳ فروردین) بارندگی به همراه خواهد داشت، به خصوص روز یکشنبه در غالب مناطق به جز جنوب شرق، بارش پیش بینی می شود.
از روز جمعه کاهش دما در غالب مناطق کشور بخصوص بخش های شمالی اتفاق می افتد.

منبع/مهر