سرطان

تنوع ژنتیکی میان تومورها برای فرد مشکل ساز است ولی با توسعه ی یک واکسن جهانی به منظور سرطان جایگزینی برای بسیاری از درمان های سرطان است. دلیل آسانی که برای واکسن سرطان جهانی که هیچگاه توسعه نمی یابد وجود دارد. سرطان انواع مختلفی دارد و کاملاً از همدیگر جدا هستند. تحقیقات جدید توسعه واکسن سرطان جامع را به چالش می کشاند.

طبق بیانات یک پزشک این واکسن گسترده یا نیمه جهانی قادر است تومورهای مختلف را مورد هدف قرار دهد. در برخی موارد به عنوان «جام مقدس» درمان سرطان دیده شده است که به عنوان زمان و هزینه ی آن انفرادی نیست.

واکسن سرطان زمانی موفق خواهد بود که مولکول های بیولوژیکی در یک تومور خارجی را تشخیص دهد. سپس باید سیستم ایمنی بدن را در برابر آن آماده کرد. برای تحقق این هدف باید هدف خاص شناسایی شود. این تیم تحقیقاتی به تجزیه و تحلیل ژنتیکی بیش از شصت هزار تومور را شناسایی و تغییرات را برای ساخت واکسن سرطان جهانی شروع کردند.

پژوهش:

طبق پژوهش شور و شوق و نا امیدی، امید به پیشرفت در اوایل کار بالا بود. سپس پیچیدگی رابطه میان سرطان و سیستم ایمنی بدن دست یافتند. مقداری از داروها برای تقویت پاسخ ایمنی مفید هستند. ترکیبی از واکسن مؤثر خواهد بود اما برای همه یکسان نخواهد بود. طبق تحقیقات این بیماری تنوع بیش از حدی دارد. واکسن سرطان جهانی تا به حال هدف واقع بینانه بوده است اما انجام آن مانند واکسن آنفولانزا نیست. اضافه شدن چند ژن مانند۵۳ TP با تعداد زیادی از سرطان ها در ارتباط است.

این واکسن برای درمان سرطان:

پزشکان در حال حاضر در درمان بعضی سرطان ها در تعدیل هستند و به بازرسی ایمنی بدن می پردازند. با پردازش درست سیستم ایمنی به سمت یک هدف، واکسن از خود بیماری جلوگیری می کند.

هشدار:

برخی از روش های واکسن احتمالاً بیش از حد گران هستند و برای اقشار مختلف مردم قابل استفاده نیستند. البته موانعی برای جلوگیری از واکسن پیشگیرانه برای سرطان وجود دارد. اثرات جانبی آن هنوز مشخص نیست.  واکسن پیشگیرانه از موفق ترین عوامل در محافظت انسان ها است. مثلاً یک نمونه از واکسن هپاتیت B است که از سرطان کبد ناشی از هپاتیت جلوگیری می کند. نمونه دیگر واکسن HPV  است که از سرطان های مربوط به HPV  جلوگیری می کند. نتایج این مطالعات می تواند ناامید کننده باشد. این به آن معنا نیست که محققان سرطان تلاش خودشان را متوقف کرده اند. اساس سرطان تکامل در استروئید است. شاید در این دوران ما در اثر سرطان جان خود را از دست دهیم اما در قرن های آینده و انسان اصلاح شده ژنتیکی ممکن است روزی نسبت به تومورها یا ویروس ها ایمنی شود و تومورها را هم نابود کند.

روش های پیشگیری از سرطان:

واکسن های سرطان درمانی یا پیشگیرانه ممکن است به همین زودی درست شوند. در درجه ی اول علت مهم است. مردم باید سابقه خانوادگی و دیگر عوامل خطر را در نظر بگیرند. اگر شما احتمال دارد به یک نوع خاصی از سرطان مبتلا شوید اقدامات پیشگیری را انجام دهید. اجرای کلاس هایی با توضیحاتی راجع به عوامل خطرناک سرطان و پیشگیری از آن قرار دهند. با بهره بردن از نور خورشید، نکشیدن سیگار، کنترل وزن و استفاده نکردن از غذاهای فست فودی خودتان را از سرطان دور کنید.

دکتر سلام