در تصمیماتی که افراد برای سال نو می گیرد  به نظر می رسد هر کس می تواند درباره یک موضوع حساس باشد. آغاز یک سال جدید در واقع می تواند زمان مناسبی برای به دست آوردن شتاب لازم برای تغییرات پایدار در زندگی باشد. این موقع از سال، زمان زیادی برای ارزیابی آنچه شما در مورد بهبود سلامت زندگی خود در سال گذشته داشته اید می باشد.

در اینجا متخصصان چند راهنمایی برای تصمیماتی که به بهبود سلامتی شما کمک می کنند دارند.

1- آنها را یادداشت کنید:

قرار دادن مداد روی کاغذ. اهداف خود را از غذا خوردن بنویسید. داشتن یک یادداشت غذایی سازگار می تواند به کم کردن وزن شما کمک کند. شرکت کنندگان در یک مطالعه که یک یادداشت غذایی داشتند، در برابر افراد شاهد که یک مجله غذایی را حفظ کرده بودند، وزن بیشتری کم کردند.

2- اهداف خود را عملی کنید :

برای خود اهداف بلند مدت و اهداف کوتاه مدت تعیین کنید و سپس به آن عمل کنید . یک هدف برای به انجام رساندن در یک سال انتخاب کنید. سپس یک هدف برای مدت 4 هفته تا 3 ماه انتخاب کنید، پس از آن شما می توانید آن را به مراحل کوچکتر مثلاً هر روز تعیین کنید و آن را طبق برنامه انجام دهید.

3- از سیستم گروه دوستانتان استفاده کنید :

طبق یک مطالعه گزارش شده است بیش از 70 درصد از شرکت کنندگان یک تحقیق با نوشتن اهداف خود و به روز رسانی هفتگی و سپس با ارسال آن به یک دوست، به دست آوردهای موفقیت آمیزی دست یافتند .

4- گامهای کوتاه بردارید:

با پیدا کردن راههای کوچک شما می توانید تغییرات سالمی در زندگی خود ایجاد کنید. اگر هدف شما این است رژیم غذایی سالمی در سال جدید داشته باشید مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید، یک میوه و سبزی به لسیست وعده غذایی خود اضافه کنید می توانید اضافه کردن میوه یا سبزی را به عنوان یک میان وعده در نظر بگیرید .

5- یک روز نظارت را در برنامه ماهیانه قراردهید:

برای رسیدن به اهداف  خود اول هر ماه ، هر آنچه را انجام داده اید بررسی کنید. در اول هر ماه چگونگی پرداخت صورت حساب را بررسی کنید. یک زنگ تلفن و یا هشدار تقویم گوگل را برای بررسی اهداف خود به صورت روزانه یا ماهانه تنظیم کنید . با این روش به صورت منظم می توانید بر برنامه های خود نظارت داشته باشید و از پشرفت تصمیمات خود در سال جدید مطمئن شوید و در پایان سال به خود و به برنامه های سلامت خود افتخار کنید.

لینک مرتبط:  یادگیری نکات مهم برای کسب موفقیت ، مهمترین عامل در برنامه ریزی چیست؟

دکتر سلام