یکی از عوامل موثر در طول عمر و حفظ سلامتی زندگی در مناطق خوش آب و هوایی است که هوای پاک و سالمی برای تنفس دارند.در یک بررسی جدید و مطالعه قلب مشخص شد سالم ترین افراد که از سلامت قلب برخوردارند در جنگل های بولیوی ساکن هستند.همه ما برای سلامتی و تا حد امکان طول عمر بیشتر تلاش می کنیم. محققان دائما درمورد چگونگی این موضوع بررسی می کنند و مطالعه قلب انسان اغلب در مرکز این تحقیقات قرار دارد. مقاله ای به تازگی منتشر شده که جزئیات دقیقی را درمورد چگونگی دستیابی به یک قلب سالمتر بیان می کند. این داده ها از تحقیقاتی که روی مردم بومی جنگل های بارانی بولیوی زندگی می کنند به دست آمده، مردمی که گفته می شود بهترین قلب جهان را دارند. شگفت انگیزترین چیز در این مطالعه چیست؟ این مردم رژیم سنگین کربوهیدرات دارند. در رژیم های غذایی غربی مثل اتکینز و پالئو کربوهیدرات تقریبا یافت نمی شود. اما در مورد این مردم تاثیر مثبت داشته است.

این تحقیق در سال های 2014 و 2015 انجام شده است و دانشمندان کلیسم رگ کرونری 705 نفر را آزمایش کردند. این آزمایش در میان دیگر فاکتورها احتمال حمله قلبی را با امتیازی بین 100 و 400 بیان می کند. نتایج اطلاعات باورنکردنی درمورد قبیله Tsimane نشان می دهد. باتوجه به داده ها، 595 نفر (85درصد) در مقیاس کلیسم رگ کرونری امتیاز 0 و 89 نفر (13 درصد) بین 1 تا 100 را به دست آوردند. برای افراد بالاتر از 75 سال، مطالعه نشان می دهد 31 نفر (65 درصد) امتیاز 0 و تنها 4 نفر (8 درصد) امتیاز 100 یا بیشتر را به دست آوردند یعنی 5 برابر کمتر از جمعیت مناطق صنعتی.

اما چه چیزی باعث شده این مردم سالم ترین قلب را داشته باشند؟ بسیاری نظریه ها چیزهایی هستند که احتمالا قبلا شنیده اید و پزشکان همیشه شما را به آن تشویق می کنند. آن ها فعال هستند و روزانه 16 تا 17 هزار قدم برمی دارند حتی آن هایی که مسن تر از 60 سال هستند حدود 15 هزار گام در روز برمی دارند. یعنی 10 هزار قدم بیشتر از کارمندان آمریکایی!

فاکتور مهم دیگری که به سلامت قلب آن ها کمک می کند، رژیم غذاییشان است. آن ها 17 درصد گوشت، 7 درصد ماهی آب شیرین، میوه و آجیل و کربوهیدرات هایی مثل برنج، ذرت، سیب زمینی و موز سبز می خورند. 7 درصد از کالری آن ها از کربوهیدرات تامین می شود. هم چنین چربی اشباع شده کمتری مصرف می کنند، 14 درصد در مقابل 34 درصد در ایالات متحده. به عبارت ساده یک رژیم غذایی سالم با چربی بسیار کم و پر از محصولات فرآوری نشده، عدم مصرف سیگار و فعالیت طیاد، راز طول عمر و زندگی سالم آن هاست.

منبع/آخرین خبر