امسال بیش از سه میلیون نفر برای زیارت به مشهد سفر مرده اند که این حجم سفر باعث ترافیک در محورهای مواصلاتی در استان خراسان رضوی شده است که این موضوع با بارش باران و برف باعث ایجاد لغزندگی نیز در جاده ها گردیده است.رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: سطح جاده های این استان صبح پنجشنبه به دلیل بارش باران لغزنده و محورهای کوهستانی مه گرفته و در برخی مسیرها نیز ترافیک پرحجم است.

سرهنگ هادی امیدوار افزود: همچنین در مسیرهای کوهستانی و گردنه مزداوند در مسیر سرخس، گردنه ابرش در مسیر نیشابور و گردنه تیوان در مسیر درگز مه گرفتگی و محدودیت دید وجود دارد.
وی با اشاره به مه گرفتگی و محدودیت دید در گردنه گوجگی در جاده کلات نیز تاکید کرد: رانندگان باید با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در مسیرها تردد کنند.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی در خصوص وضعیت ترافیکی نیز گفت: هم اکنون در خروجی های مشهد، مسیر آزادراه شهید شوشتری و محور مشهد- چناران ترافیک پرحجم است و پیش بینی می شود از ساعتی دیگر بر شدت ترافیک افزوده شود.
ریزش باران که از عصر دیروز در خراسان رضوی آغاز شده بر اساس پیش بینی هواشناسی تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.
خراسان رضوی دارای حدود 20 هزار و 483 کیلومتر جاده است که 6 هزار و 331 کیلومتر آن شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر روستایی است.
از ابتدای تعطیلات نوروزی بیش از 9 میلیون نفر به این استان سفر کرده اند.

منبع/ایرنا