شیرینی، شیرینی و شیرینی شما هرگز نباید این ماده را برای صبحانه دل انگیز خود انتخاب کنید‌‌. زیرا شیرینی ها روغن هایی هستند که در لباس مبدل کیک خود را به شما نشان می دهند و خودشان را لوس و خوشمزه جلوه می دهند تا شما بیشتر به سمت آنها بروید. بعضی از مواد غذایی به ظاهر سالم هستند ولی در باطن برای شما مضر هستند. در اینجا ما برای شما ۷ ماده یا کالای اساسی را مطرح می کنیم البته شما باید آنها را از منوی صبحانه ی تان حذف کنید.

7 ماده غذایی زیر را برای صبحانه میل نکنید

1- غلات:

از غلاتی که قصد خوردن آن را دارید اطمینان حاصل کنید. ولی این را هم بدانید که اکثر غلات با قند اضافه و فیبر پروتئین کم درست شده اند‌. زمانی که شما آنها را میل می کنید معده شما در اوایل صبح با غرش هایی روبرو می شود. شما با دیدن یک پیراشکی متوسط هنگام استراحت وسوسه می شوید و دوست دارید آن را هرچه زودتر بخورید. ولی اگر دوست دارید که حتماً غلات بخورید می توانید یک گزینه ی خوب و با کیفیت را انتخاب کنید، مثلا پیراشکی را طبخ کنیدکه ۵ گرم فیبر و کمتر از ۱۰ گرم شکر در هر کدام قرار داشته باشد.

ساندویچ های خریداری شده از فروشگاه:

یک عدد تخم مرغ با زردینه ی طلایی و یک گرم پنیر سفید می تواند ساندویچ لذیذی برای صبحانه شما باشد البته با مخلفاتی که خودتان عاشق آن هستید. موادی که از فروشگاه ها برای ساندویچ استفاده می شود از مواد یخ زده و بسته بندی شده با سدیم، مواد نگهدارنده، و چربی های ناسالم است. سعی کنید از مواد گیاهی که در طبیعت زیبای سرزمین تان می روید بر روی برشی از نان تست سبوس دار یا ذرت مکزیکی به جای آن مواد ناسالم استفاده کنید.

3- نوشیدنی سبز:

سعی خود را در خوردن سبزیجات، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها بیشتر کنید. اما میوه های سبز قند بالایی دارند و فاقد فیبر و پروتئین اند؛ بنابراین به معنی خوردن یک صبحانه فقیرانه است. جایگزین آن نان تست با میوه یا تخم مرغ است.

ماست بدون چربی طعم دار:

عجله نکنید ماست برای شما مناسب نیست با عرض پوزش از شما خوانندگان این مطلب همه غذا های لبنی برابر با تخمیر هستند مخصوصا انواع طعم دار آنها. شما می توانید از یک ماست ساده کم چرب یا پر چرب استفاده کنید. و آن را با شیرینی خودتان یا عسل، شربت افرا یا میوه های رنگارنگ میل کنید. به به…!

5- بلغور جو دوسر:

خریداری این بسته برای صبحانه کار آسانی است. اما بسیار مضر است و پوشیده از شکر و اسانس های طعم دار است که با فیبر پایین تشکیل شده اند.

نان تست روغنی:

حتی اگر شما گندم کامل را مد نظر داشته باشید یک تکه نان با کره جعلی به دور از صبحانه ایده آل است‌. زیرا حاوی چربی های ترانس، خطرناک و مصنوعی است که سطح کلسترول را بالا می برد و خطر ابتلا به بیماری  قلبی و دیابت را افزایش می دهد.

7-قهوه:

لطفاً قهوه را برای صبحانه خوشمزه ای که قرار است میل کنید انتخاب نکنید. زیرا قهوه حاوی کافئین است و باعث کسلی و بی اشتهایی موقت می شود. به جای قهوه از نوشیدنی های گرم و سرد دیگری استفاده کنید.

دکتر سلام