فشار خون و کلسترول شما باید طبیعی باشد. بنابراین هیچ راهی برای تنگی قفسه سینه شما وجود ندارد. تعداد حملات قلبی در زنان زیر 50 سال هیچ ربطی به سطح کلسترول، وزن و یا عادات غذایی و تناسب اندام ندارد. اگر شما قبل از حمله قلبی نگاهی به اسکن عروق قلبی فرد کنید، ممکن است عروق را بزرگتر از حد طبیعی ببینید. بنابراین می توانید نگاهی به کنترل سلامت خود داشته باشید.

مشکلات قلبی در محدوده سنی 20 به 40 سال را می توان با چیزی به نام SCAD کوتاه برای کالبد شکافی عروق کرونر انجام داد. این اتفاق زمانی که لایه های درونی از شریان قلب با خون لخته می شوند و باعث مسدود شدن جریان خون به قلب می شوند رخ می دهد.

مصون ماندن ازحملات قلبی:

برخی از چیز ها که به افزایش شانس شما کمک می کند در حالی که  SCAD ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. اما 80 درصد از افراد مبتلا، خانم ها هستند که 30 درصد از حملات قلبی در سه ماهه سوم بارداری و یا پس از زایمان به سرعت رخ می دهند. به نظر ما تغییرات هورمونی اوایل بارداری به شل شدن بافت کانال برای تحویل دادن رگ های خونی به قلب باعث این کار می شود که اگر بیش از حد باشد بر برخی از زنان تاثیر می گذارد.

7 هورمونی که خانم ها باید در مورد آنها بدانند:

ابتلا به اختلالات بافت همبند و دیسپلازی شانس حمله قلبی را افزایش می دهد. طبق یک مطالعه از 116 بیمار SCAD در کلینیک 44 درصد از آنها به این اختلال مبتلا بودند. باید بدانید که جوان بودن از شما در برابر حمله قلبی محافظت نمی کند. میانگین سنی برای حمله قلبی SCAD 42 سال است و در زنان هم به طور کلی زیر 70 سال است. علائم حملات قلبی در افراد سن بالا یکسان است ولی زنان در هر سنی حمله قلبی را تجربه می کنند که فکر می کنیم بیشتر ناشی از ناراحتی از قفسه سینه یا تنگی نفس و درد است. این درد می تواند در فک، شانه یا بازو ایجاد شود. ما پس از دیدن این علائم می توانیم در عرض 90 دقیقه شریان ها را باز کنیم و شما شانس بیشتری در زنده ماندن داشته باشید. عضله قلب با داشتن خون کافی حدود یک ساعت و نیم بعد شروع به خفه شدن می کند و می میرد.

درمان حملات قلبی:

شما با انجام آزمایش خون می توانید بفهمید که آیا دچار حمله ی قلبی شده اید یا خیر؟ سپس به آزمایشگاه قلبی منتقل می شوید و آن مکانی است که پزشکان قادر به رفع انسداد در قلب شما هستند. اگر استنت باشند ممکن است آسیب بیشتری نسبت به شما انجام دهد. استنت موثر 90 تا 95 درصد زمان برای حمله قلبی ناشی از پلاک نیاز دارند. ولی برای حمله قلبی SCAD 60 تا 70 درصد زمان به دلیل بافت شکننده تر آن نیاز است. ولی این قضاوت با پزشک شما است که مسیر استنت یا درمان انسداد را برای رقیق کردن خون انتخاب کند. چیزی که خانم ها باید انجام دهند این است که اگر در قفسه سینه احساس درد می کنید حتما باید معاینه شوید.

دکتر سلام