با چه روش هایی می توانیم به کاهش درد لثه در کودکان کمک کنیم این روند رشد دندان برای شیرخواران بسیار دردناک خواهد بود برای کم کردن درد ناشی از این عارضه می توانید از برخی راهکارهای موثر کمک بگیرید موادطبیعی موثری در این زمینه قابل استفاده هستند به تازگی پژوهشگران ایرانی نوعی ژل گیاهی به این منظور تهیه کرده اند که بسیار مفید و اثرگذار بوده است.

مدیر عامل یک شرکت فناور در زمینه تولید داروهای گیاهی عنوان کرد: ژل تسکین‌دهنده درد کودک به وسیله این شرکت فناور تولید شده و در داروخانه‌های کشور موجود است.

حجازی مدیر عامل یک شرکت فناور در زمینه تولید دارو گیاهی  با اشاره به مشکلات متعاقب دندان در آوردن کودکان در کشور و دنیا اظهار داشت: پژوهشگران و محققان نخبه جوان دانشگاهی این شرکت توانستند داروی جدیدی را به منظور کاهش درد لثه کودکان هنگام در آوردن دندان تولید کنند.

وی ادامه داد: این داروی گیاهی به صورت ژل بوده و هیچگونه عوارضی ندارد و کار فرمولاسیون و سم‌شناسی این دارو به وسیله پژوهشگران طی 15 سال تحقیق و پژوهش به پایان رسیده است.

حجازی افزود: خط تولید این شرکت از سوی سازمان غذا و داروی کشور کانادا مورد تایید قرار گرفته و هدف آن پوشش قرار دادن تمام بازارهای داخلی و بین‌المللی به خصوص منطقه است.

وی تاکید کرد: این ژل گیاهی از دو گیاه میخک و مریم گلی تشکیل شده و پس از فرآوری گیاهان و تزریق اسانس مجاز و مورد نیاز به صورت داروی کنونی به دست مشتریان می‌رسد.

حجازی هزینه تولید این داروها را حدود 300 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری و صندوق شکوفایی و نوآوری کشور ما را در این راه کمک و حمایت می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان