آتش نشانی نیز همگام با سایر ارگان های امدادی و خدمت رسان تمهیدات ویژه ای به منظور رفاه حال مردم و خدمت رسانی در روز طبیعت در نظر گرفته است و به گفته مدیران این سازمان آتش نشانان در سیزده بدر در کنار مردم خواهند بود.سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از تمهیدات ویژه این سازمان در روز طبیعت خبر داد.

جلال ملکی؛ اظهار داشت: مطابق یک سنت دیرینه، هموطنان در روز طبیعت به دور از هیاهوی شهرها، به دامن طبیعت پناه می برند که در ابتدا توصیه می کنم برای حفظ امنیت بیشتر و جلوگیری از ایجاد ترافیک های سنگین، خیلی از مسیر شهرها خارج نشوند.

وی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی برای تامین ایمنی شهروندان در روز طبیعت، تمهیدات ویژه ای را اجرا خواهد کرد، افزود: به همین منظور علاوه بر آماده باش کامل 123 ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر، 620 آتش نشان در 260 نقطه (بوستان ها، فضای سبز، معابر، بزرگراه های داخل و اطراف شهر، مبادی های ورودی و خروجی، اماکن تفریحی و تجمعی) مستقر خواهند شد.

ملکی ادامه داد: این استقرارها از همان ساعات اولیه صبح فردا تا تخلیه کامل شهروندان و عادی شدن تردد، ادامه خواهد داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: تمامی مدیران ارشد عملیات نیز به صورت آماده باش در سطح شهر به نیروهای مستقر سرکشی می کنند.

وی گفت: در پایان توصیه می شود که هموطنان برای لذت بردن از طبیعت از استقرار در لبه های جاده، دریاچه ها و دره ها خودداری کند، مراقب بازی کودکان باشند، خودروها طوری پارک شوند که مسیر تردد نیروهای آتش نشان و امدادی را مسدود نکنند، از اجاق های مخصوص برای طبخ غذا استفاده و در پایان در صورت روشن کردن آتش، حتما آن را خاموش کنند.

ملکی ضمن آرزوی روزی خوش برای هموطنان، اعلام کرد: امیدواریم مثل همیشه با همکاری همشهریان عزیز، روز بدون حادثه را سپری کنیم.

منبع/باشگاه خبرنگاران