تشخیص درماتیت اتوپیک می تواند خسته کننده باشد. شما به سرعت می توانید درمان واقعی را تجربه کنید. حتی یک پیشگیری خوب هم می تواند غیر منتظره باشد اما مطمئن باشید مفید است. دانستن و درک محرک ها به شما کمک خواهد کرد که بدترین علائم را به حداقل برسانید. مدیریت بیماری می تواند روز به روز به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند. مراقبت های شخصی از بدن، یکی از اولین گام ها برای به حداقل رساندن علائم  درماتیت اتوپیک است. هدف از آن کمک به پوست شما و حفظ آب به اندازه آن است.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار در نظر گرفتن حمام روزانه یا دوش گرفتن است و بلافاصله استفاده از کرم مرطوب کننده بر روی پوست است.

چند راهنمایی برای حفظ سلامت پوست شما:

تنظیم تایمر:

دوش کوتاه مدت و حمام حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، زمان کافی برای رسیدن به پوست تمیز و خشک نشدن بیش از حد آن است.

هرگز از آب داغ استفاده نکنید:

درجه حرارت را پایین بیاورید.

استفاده از یک نوار بدون عطر یا پاک کننده مایع:

مطمئن باشید که به طور کامل شستشو شده است و باقی مانده آن پاک شده است. آرام باشید و پوست خود را با یک حوله نرم پس از شستشو خشک کنید.

مرطوب کننده:

یک کرم یا لوسیون مرطوب پوست، در عرض سه دقیقه بعد از حمام مناسب است.

ناخن گرفتن:

ناخن های کوتاه می توانند آسیب کمتری را در زمان خارش پوست ایجاد کنند و از عفونت جلوگیری کنند. زیرا شما ممکن است هنگام خواب پوست خود را با ناخن های بلند خراش دهید.

آمادگی:

در نظر بگیرید که به یک سفر بروید شما باید صابون و لوسیون مخصوص خود را ببرید. زیرا صابون های با رایحه ملایم در حمام های عمومی و هتل ها می توانند پوست شما را تحریک کنند. شما می توانید صابون مورد نظر خود را در ظرف کوچکی همراه خود ببرید و لوسیون را در کیف پول خود یا روی میز کار و یا در ماشین داشته باشید تا در صورت شستشوی پوست از مرطوب کننده استفاده کنید.

راهنمایی خانگی:

بسیاری از تنظیمات کوچک در اطراف خانه تا حد زیادی به بهبود پوست شما کمک می کند. انتخاب محصولات سبز و اسپری های شیمیایی خشن می تواند ناراحتی و خشکی پوست شما را تشدید کند. استفاده از دستکش و پنبه هنگام تمیز کردن محصولات خانگی لازم است. انتخاب مواد شوینده مناسب، مواد شوینده ای که عاری از رنگ و عطر باشد تا نتوانند پوست شما را تحریک کنند. همیشه از حداقل مقدار مواد شوینده استفاده کنید. ماندن شوینده بیش از حد طولانی بر روی لباس و ملحفه هم می تواند منجر به حساسیت پوستی شود. پاک کردن گرد و غبار در خانه، که این گرد و غبار در خفا هستند و موجب حساسیت می شوند. شستن فرش، پرده، موکت، پتو و حوله حمام حداقل یکبار در هفته با آب گرم مفید است. انتخاب لباس اشتباه می تواند اگزما را تحریک کند‌. متاسفانه استفاده از پارچه های پشمی خشن می تواند پوست شما را بدتر کند.

دور ماندن از گرده:

برای کاهش آلرژی سعی کنید کمتر در معرض محیط زیست قرار بگیرید. بررسی و پیش بینی گرده محلی بهترین راه برای ماندن در خانه، در بدترین روزها است‌. همچنین بستن پنجره ها به حفظ گرد و غبار و دود خارج از خانه کمک می کند.

حیوانات خانگی:

اگر شما حیوانات خانگی مثل سگ یا گربه دارید سعی کنید شوره آنها را با شستشو به حداقل برسانید.

خرید یک مرطوب کننده:

اگر شما در آب و هوای خشک زندگی می کنید استفاده از یک مرطوب کننده در زمستان می تواند مفید باشد. یک مرطوب کننده با بخار سرد به شما کمک خواهد کرد تا رطوبت داخل خانه را ثابت نگه دارید و خواب راحتی را تجربه کنید.

لینک مرتبط: چگونه از شعله ور شدن درماتیت اتوپیک جلوگیری کنیم؟

دکتر سلام