آرتریت روماتوئید

به عنوان کسی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستید و زندگی می کنید ممکن است احساس کنید همیشه در اوج همه چیز نیستید. برنامه ریزی، سازماندهی و کشمکش از کار برای مقابله با درد و خستگی این بیماری و مفاصل شکننده می تواند مشکل باشد. شما باید از طریق آنچه فکر می کنید و قادر هستید این کارها را انجام می دهید.

مثل آمادگی برای وعده ی غذایی، رانندگی بچه ها به مدرسه و چه منابع دیگری مانند بایگانی اطلاعات، همسفری، سفر به داروخانه، درمان فیزیکی، ورزش و گاهی اوقات کار بیش از حد است. اما اینطور نیست که آن ها بیش از حد احساس مسئولیت می کنند. اگر شما  RA و یا بیماری مزمن دیگری دارید نیاز به برنامه ریزی برای آینده ی خودتان دارید. شما باید خواسته های پزشکی خود را در نظر بگیرید و نیازها و چگونه مراقبتی از جامعه و خانواده تان را بدانید. شما همچنین باید در مورد برنامه ریزی مالی و نیازهای بیمه جایگزین را بدانید و چگونگی درمان خود را تغییر دهید. خواندن و پیدا کردن برخی از مهم ترین نکته ها برای آینده آسان است.

صحبت کردن با خانواده خود:

هر فرد با RA دارای یک دیدگاه منحصر به فرد نسبت به خانواده و اعضای جامعه ی خود دارد. مراقبان آینده باید از لحاظ مالی و لجستیکی برای نیازهای متقابل شما برنامه ریزی کنند. شما همچنین باید خواسته های خود را در مورد عدم صلاحیت خود برای تکمیل یک زندگی و دستورات آن بیان کنید.

کودکان و نوجوانان مبتلا به آرتریت روماتوئید:

اگر شما هنوز کودک ندارید اما برای شروع یک خانواده می توانید با مکالمه مداوم با تیم مراقبت خود در مورد برنامه هایتان صحبت کنید.

امور مالی:

داشتن RA به این معنی است که شما زمان خود را صرف قرار ملاقات با پزشک همراه با فعالیت ها به طور منظم می کنید در حالی که شما سعی می کنید به تمرین و مراقبت از خود مانند استراحت کافی و به خوبی غذا خوردن کنید. این ممکن است باعث شود شما از امور مالی خود غفلت کنید که این در دراز مدت باعث پشیمانی می شود. در مورد تصمیم های مالی تان با اعتماد به نفس شروع به صحبت کنید. برای کارهای ساده مالی روزمره در آینده به راه اندازی سپرده مستقیم و پرداخت صورتحساب اتوماتیک مطمئن شوید. صورتحساب پرداخت در زمان مشخص به خصوص در صورت بروز یک بحران برای سلامت مهم است.

برنامه ریزی های آینده پزشکی:

ماهیت مزمن و پیش رونده ی RA به این معنی است که شما واقعاً نمی توانید به گارد خود اجازه ی پایین آمدن دهید. تنها باید برنامه ریزی و نظارت بر بیماری و درمان خود داشته باشید حتی اگر آخرین درمان در حال پیشرفت قابل توجهی باشد، هنوز هم امکان پیشرفت وجود دارد. درمان خود نیز می تواند کار را متوقف کند.

آمادگی و مدیریت:

آینده با RA ممکن است کمتر روشن به نظر برسد حتی اگر درمان های پیشرفته یک فرصت بسیار خوب برای هل دادن بهبود بیماری باشد این امکان وجود دارد که داروها متوقف شوند یا شما ممکن است علائم جدیدی را در حال توسعه ببینید و یا مشکلات مبتلا به عفونت های مکرر را داشته باشید. دانستن این موضوع می تواند شما را وسوسه کند و نگرانی های خود را از دست بدهید و به فکر کردن فوری بپردازید. اما در نظر گرفتن زمان امروز برای برنامه ریزی نه تنها برای فردا بلکه برای سال ها می تواند تفاوت زیادی برای مدیریت چشم انداز داشته باشد.

لینک مرتبط: حقایقی در مورد داروهای بیولوژیک و آرتریت روماتوئید ، تقویت روحیه با آرتریت روماتوئید

دکتر سلام