مقابله با سکته مغزی در بانوان چگونه صورت میگیرد این عارضه با چه علائمی در بانوان پدید می آید بدنیست با هشدارهای اولیه و عوامل زمینه ساز این عارضه خطرناک آشنا شوید تا بتوانید از بروز آن پیشگیری کنید انواع سکته‌های مغزی با مصرف برخی داروها یا انسداد عروق می تواند در زنان ایجاد شود یکی از احتلالات نادر مغزی در خانم ها CVT نام دارد که در این بخش به بررسی آن خواهیم پرداخت .

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

دانشیار علوم پزشکى قم با اشاره به نوع خاصی از سکته مغزى عنوان کرد: این سکته مغزی که کمتر کسی از آن اطلاع دارد، خانم‌های باردار را تهدید می‌کند.

امیر حجازى متخصص مغز و اعصاب و دانشیار دانشگاه علوم پزشکى قم با بیان اینکه بیشتر مردم فقط با یک نوع سکته مغزی شایع و علائم آن آشنا هستند، گفت: یکی از مسائلی که کمتر در بحث سکته مورد توجه قرار می‌گیرد، «انواع» سکته‌های مغزی است.
دانشیار علوم پزشکى قم در این باره توضیح داد: برخی سکته‌ها به دلیل انسداد وریدی و لخته در شریان‌ها اتفاق می‌افتد و نوع نادری از سکته مغزی «ترومبوز وریدی مغز» یا اختصاراً CVT نام دارد.
وی با اشاره به شیوع سکته هاى وریدى در خانم‌ها ادامه داد: سکته‌های وریدی یکی از انواع سکته‌های مغزی است که خانم‌های باردار را تهدید می‌کند چرا که در دوران بارداری سیستم انعقادی خون فعال‌تر شده ممکن است این عامل باعث انسداد وریدی و در نتیجه سکته مغزی شود.
این متخصص مغز و اعصاب سکته‌های وریدی را متفاوت از سکته‌های رایج خواند و گفت: مصرف قرص باردارى خطر سکته وریدى را افزایش مى دهد و در خانم‌هایی که قرص ضد بارداری ocp مصرف می‌کنند یا در موارد مصرف پایین آب، سیستم انعقادی خون فعال‌تر شده و خطر سکته وریدی افزایش پیدا می‌کند.
وی با اشاره به تفاوت علائم این نوع سکته با سکته شایع عنوان کرد: در این نوع سکته بر خلاف سکته مغزی شایع که اختلال تکلم یا بی‌حسی یک طرفه در بدن دیده می‌شود، این نوع سکته با سردرد، تاری دید، گزگز صورت، تشنج و در موارد شدید حتی کما رخ می‌دهد.
باشگاه خبرنگاران جوان