در ایام تعطیلات نوروز به دلیل بارندگی های مناسب در پایتخت کیفت هوای تهران به حد مطلوب رسید و این شرایط تا به امروز استمرار داشته و هوای پایتخت برای چندمین روز متوالی در وضعیت مطلوب و پاک به سر می برد.

نتایج پیش بینی کیفیت هوای تهران نشانگر برقراری شرایط کیفی هوای پاک در روز جاری (دوشنبه) بوده و انتظار می رود شرایط مطلوب کیفی هوا تا روز سه شنبه 15 فروردین نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، با حاکمیت شرایط جوی ناپایدار در روز جاری (دوشنبه 14 فروردین)،  در برخی ساعات بارش متناوب باران و وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه) انتظار می‌رود.

بر اساس این گزارش، با تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز سه شنبه 15 فروردین، بارش پراکنده و خفیف تا ساعات ابتدایی روز ادامه داشته و به تدریج در طول روز از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و تنها طی برخی ساعات وزش باد موثر پیش بینی می‌شود.

این شرایط کمابیش برای روز چهارشنبه 16 فروردین نیز ادامه خواهد داشت. همچنین دما طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

نتایج پیش بینی کیفیت هوا نیز نشانگر برقراری شرایط کیفی هوای پاک در روز جاری (دوشنبه) بوده و انتظار می رود شرایط مطلوب کیفی هوا (شرایط سالم) تا روز سه شنبه ادامه داشته باشد.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفی هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز 55 و در شرایط سالم قرار داشته است ولی هم اکنون شاخص کیفی هوا با شاخص 29 در شرایط پاک قرار دارد.

منبع/ایسنا