گاهی اوقات عدم فکر کردن قبل از اقدام باعث بروز حوادثی می شود که سلامت افراد را به مخاطره می اندازد مثل اقدام عجیب یک مرد 32 که اقدام به استفاده از سیم سیار برای شارژ گوش نمود و به دلیل این کار دچار سوختگی در ناحیه دست شد.مردی 32 ساله که معلم یک مدرسه راهنمایی است در تاریخ 22 مارس مطابق با دوم فروردین در حالی که طبق عادت همیشگی خود و به دلیل کوتاه بودن سیم شارژر، آن را از طریق یک سیم سیار متصل به پریز برق متصل کرده بود دچار برق گرفتگی شد.
او می گوید وقتی از تخت خواب بیدار شدم گردنبندم بین پایه فلزی شارژر و سیم سیار گیر کرد و این اتفاق باعث برق گرفتگی من شد و به شدت به زمین و خوردم و تنها چیزی که از آن موقع یادم می آید این است که به شدت دچار افت بینایی شده بودم به گونه ای که احساس می کردم فقط از طریق یک روزنه قادر به دیدن هستم.
در نهایت تنها کاری که توانستم انجام بدهم این بود که گردنبند فلزی ام را از گردنم جدا کردم و توسط دوستان به بیمارستان منتقل شدم.
این فرد وقتی در بیمارستان بستری شد می گوید که فکر کردم در ابتدا دچار یک برق گرفتگی خفیف اما پس از بستری شدن متوجه شدم که در ناحیه گردن درست در جای گردنبندم پوستم از گوشتم جدا شده و به گفته پزشکان دچار سوختگی درجه سه شده بود .
این فرد پس از سه روز بستری شدن ، از بیمارستان مرخص شد.
گفتنی است ؛این معلم بعد از این اتفاق تلخ از دانش آمزان خود درخواست کرد که به هیچ عنوان شارژ خود را به سیم سیار متصل نکنند چرا که مانند وی دچار سوختگی می شوند.

منبع/باشگاه خبرنگاران