پس از وضعیت جوی آرام چند روز اخیر در کشور سازمان هواشناسی اعلام کرد از روز پنج شنبه با ورود سامانه بارش زای جدید از غرب کشور آسمان اکثر نقاط کشور بارانی خواهد شد و دمای هوا در اکثر استان ها کاهش می یابد.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه آسمان اکثر نقاط کشور در ۲۴ ساعت آینده صاف تا کمی ابری خواهد بود، گفت: سامانه جدید بارشی از اواخر روز پنچشنبه وارد کشور خواهد شد که بارشهای باران را در غرب و نیمه شمالی به‌دنبال دارد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود از شمال شرق خارج شده است و امروز غالب نقاط کشور جوی نسبتاً آرام دارند.

وی ادامه داد: امروز و طی ساعتهای آینده وزش باد شدید در نواحی شرق، جنوب شرق، خلیج فارس و دریای عمان پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت موجب مواج شدن دریا نیز خواهد شد؛ دمای هوا نیز طی ساعتهای آتی در جنوب شرق کشور کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه جوی آرم در 24 ساعت آینده در کشور وجود خواهد داشت، تصریح کرد: روند افزایش دما امروز و فردا در اکثر نقاط کشور به‌وجود می‌آید.

وظیفه درباره سامانه جدید بارشی گفت: آسمان اکثر نقاط کشور تا 24 ساعت آینده صاف تا کمی ابری خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که سامانه بارشی جدید در اواخر وقت روز پنجشنبه از غرب وارد کشور خواهد شد.

به گفته وی از عصر روز پنجشنبه ابرناکی در جنوب غرب کشور افزایش می‌یاید و در اواخر وقت رگبارهای پراکنده در جنوب خوزستان و استان بوشهر دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: از ابتدای روز جمعه بارش پراکنده در غرب کشور و سپس برخی مناطق شمال غرب و البرز شرقی پدید می‌آید؛ در همین مدت بارشهای پراکنده در استانهای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد به‌وقوع می‌پیوندد.

وظیفه با بیان اینکه وزش باد شدید عصر جمعه بخشهایی از جنوب غرب کشور را در برمی‌گیرد، تصریح کرد: در انتهای روز جمعه وزش باد شدید موجب پدیده گرد و غبار در جنوب غرب کشور خواهد شد.

وی شهرکرد با چهار درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 31 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و تصریح کرد: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 16 درجه بالای صفر رسید که این دما فردا 18 درجه بالای صفر خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: امروز و فردا تهران آسمانی صاف تا نیمه ابری خواهد داشت و بارشهای پراکنده باران در اواخر وقت روز جمعه پایتخت را در برمی‌گیرد.

منبع/تسنیم