با پارافین درمانی آشنایی دارید؟ احتمالا شما هم تا به حال از آرایشگران شنیده اید که با استفاده از پارافین درمانی، می توانند اگزمای پوستی را درمان کنند. یکی از متخصصان پوست ایران گفت: این یک شایعه بیش نیست و درمان اگزمای پوستی با استفاده از پارافین درمانی، هیچ صحت علمی ای ندارد.

داریوش دائر عضو انجمن متخصصین پوست ایران در خصوص تبلیغات گسترده پارافین تراپی برای درمان اگزمای پوستی گفت: این تبلیغات هیچ سند علمی ندارد و تنها به منظور سودجویی و فریب مردم انجام شده است.

وی اظهار داشت:پارافین تراپی عملی است که حتی افراد معمولی نیز می توانند در خانه انجام دهند و نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست. این که برخی آرایشگاه های زنانه ادعا می کنند می توان بیماری اگزما یا خشکی پوست را با استفاده از دستکش آغشته به پارافین درمان کرد، پایه و مبنای علمی ندارد.
وی اظهار داشت: به منظور درمان اگزمای پوستی در مرحله نخست باید از مواد حساسیت زا دوری کرد که استفاده از کرم‌های کورتون دار، آب رسان و ترمیم کننده از دیگر روش‌های مناسب درمان محسوب می‌شود.
عضو انجمن متخصصین پوست ایران افزود: مبتلایان به اگزمای پوستی باید برای شستشوی صورت خود از شوینده‌های فاقد مواد صابونی (پن ها) استفاده کنند و در مواردی که علت اگزما درونی باشد نیز باید تحت نظر پزشک اقدام به مصرف داروهای خوراکی کرد.
خبرنگاران جوان