همانطور که نقشه های هواشناسی پیش بینی ورود سامانه بارش زا به کشور در روز جمعه را انجام داده بود این بارش ها از صبح امروز و  از قسمت غربی کشور آغاز شد و به تدریج نواحی مرکزی و شرقی کشور را تحت تاثیر بارش های خود قرار خواهد داد.کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی از امروز وارد کشور شده است، گفت: گستره این سامانه بارشی که در حال حاضر غرب را در برگرفته به شمال غرب، شمال و مرکز کشور خواهد رسید و تهران طی ساعتهای آتی بارانی خواهد شد.

امین‌حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که از صبح امروز (جمعه) وارد کشور شده در حال حاضر بخش‌هایی از غرب را در برگرفته و رفته‌ رفته شمال غرب، نوار شمالی، و مرکز کشور را دچار ناپایداری‌های جوی و ‌بارشهای باران و رگبار خواهد کرد.

وی افزود: بارشهای باران از صبح امروز در استانهای کردستان، آذربایجانها، زنجان، همدان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری به‌وقوع پیوسته و این بارشها به‌تدریج در ساعتهای آتی به دامنه‌های جنوبی البرز، نوار شمالی کشور و نواحی مرکز کشیده خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: نیمه غربی، نوار شمالی و مرکز کشور طی 72 ساعت آتی با بارشهای پراکنده باران، رگبار و رعد و برق مواجه خواهد شد و پیش‌بینی بادهای شدید جنوبی نیز برای استانهای ساحلی شمال کشور داده می‌شود.

نقشینه از ورود گرد و غبار به استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر و کرمانشاه طی 24 ساعت آینده خبر داد و گفت: در ساعتهای آینده این مناطق با کاهش کیفیت هوا و کم شدن دید افقی مواجه می‌شوند.

وی شهرکرد با سه درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با 31 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت:‌ دمای هوای امروز تهران به 20 درجه بالای صفر می‌رسد که فردا شاهد افزایش یک درجه‌ای آن خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: آسمان تهران امروز نیمه‌ ابری همراه با رشد ابر پیش‌بینی شده که در اواخر وقت شاهد بارشهای پراکنده باران هستیم و این روند طی 24 ساعت آینده نیز ادامه خواهد یافت.

منبع/تسنیم