از این پس قصد داریم هر روز به منظور اطلاع کامل مخاطبان و سهولت مطالعه کاربران عزیز مجله پزشکی دکتر سلام مهمترین اخبار پزشکی و حوزه سلامت سایت دکتر سلام در قالب بسته ویژه اخبار پزشکی روزانه در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم.عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز جمعه هجدهم فروردین ماه قرار داده شده است عبارتند از:

“شروع بارش ها در کشور”، “ورود مجدد گرد و غبار به کشور” ،”سلفی باعث سقوط مرد جوان به آبشار شد” ، “بازدید دکتر هاشمی از مناطق زلزله زده خراسان رضوی”، “اقدام مشترک افغانستان و پاکستان برای مقابله با فلج اطفال”، “حمایت بیشتر از بیمارن سرطانی با اجرای طرح تحول سلامت”، “ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی پزشکی امشب به پایان می رسد”، “قابلیت سازگاری و استقرار میکروب ها در بدن انسان”، “راه اندازی شهر هوشمند را در منطقه آزاد انزلی”، “تحقیق جدید درباره تاثیر آنتی بیوتیک بر مغز”، “کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی در کودکان به وسیله ورزش”، “آسیب های ناشی از جراحی های تعویض مفصل زانو”، “مرد روانی با چوب مخصوص غذا خوری چینی ها سه زن را کشت”، “عارضه ژنتیکی که باعث سفیدی بدن پرندگان می شود.

 

به گزارش دکتر سلام گزیده اخبار پزشکی امروز به همراه خلاصه خبر در ادامه درج شده است که شما می توانید با کلیک بر روی تیتر آن ها به متن کامل پست هدایت شوید.

 

شروع بارش ها در کشور

همانطور که نقشه های هواشناسی پیش بینی ورود سامانه بارش زا به کشور در روز جمعه را انجام داده بود این بارش ها از صبح امروز و  از قسمت غربی کشور آغاز شد و به تدریج نواحی مرکزی و شرقی کشور را تحت تاثیر بارش های خود قرار خواهد داد.

 

ورود مجدد گرد و غبار به کشور

همزمان با شروع بارش ها از نواحی غربی کشور بار دیگر سازمان هواشناسی در خصوص فعال شدن و ورود ریز گردها به کشور خبر داد و اعلام کرد این توده های خاک و گرد و غبار از قسمت های مرکزی کشور عراق فعال می شود و وارد خاک ایران خواهد شد.

 

سلفی باعث سقوط مرد جوان به آبشار شد

خویش انداز یا سلفی بار دیگر موجب حادثه برای یک جوان شد.این جوان ۲۶ ساله که در آبشار شلماش شهر سردشت واقع در استان آذربایجان غربی حضور داشت در هنگام عکس انداختن از خود ناگهان به آبشار سقوط کرد.

 

بازدید دکتر هاشمی از مناطق زلزله زده خراسان رضوی

به منظور بررسی و نظارت از تیم های امدادی اورژانس و هلال احمر و بازدید از مناطق زلزله زده و نحوه خدمت رسانی دستگاه ها به مردم زلزله زده استان خراسان رضوی دکتر هاشمی راهی خراسان رضوی می شود.

 

اقدام مشترک افغانستان و پاکستان برای مقابله با فلج اطفال

کشورهای افغانستان و پاکستان که در چند سال اخیر مورد هجوم گروهک های تروریستی قرار داشته اند و از وضعیت بهداشت و سلامت نامناسبی برخوردار هستند تصمیم به اقدام مشترک برای مبارزه با بیماری فلج اطفال گرفته اند.

 

حمایت بیشتر از بیمارن سرطانی با اجرای طرح تحول سلامت

طرح تحول سلامت که با تلاش و اراده وزیر بهداشت در سال گذشته مورد حمایت دولت و مجلس قرار گرفت در سال جدید اجرایی خواهد شد که با انجام آن کودکان سرطانی و افراد مبتلا به این بیماری بیش از بیش مورد حمایت نظام سلامت کشور قرار خواهند گرفت.

 

ثبت نام آزمون دستیاری تخصصی پزشکی امشب به پایان می رسد

با اعلام سازمان سنجش کشور افرادی که هنوز موفق به نام نویسی و تکمیل روند ثبت نام در آزمون دستیار تخصصی پزشکی نشده اند تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

قابلیت سازگاری و استقرار میکروب ها در بدن انسان

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از امکان شبیه سازی به محققان امکان مشاهده و نحوه استقرار میکروب ها در بدن را می دهد که با بررسی این قابلیت دانشمندان متوجه سازگار شدن برخی میکروب ها با اندام های مختلف بدن شدند.

 

راه اندازی شهر هوشمند را در منطقه آزاد انزلی

برای نخستین بار در کشور و همزمان با ورود رئیس جمهور به منطقه آزاد اقتصادی انزلی قرار است پروژه شهر هوشمند در این شهر راه اندازی شود و از فناوری ها نوین ارتباطی از جمله اینترنت اشیاء و خدمات هوشمند شهری رونمایی شود.

 

تحقیق جدید درباره تاثیر آنتی بیوتیک بر مغز

تحقیق جدید محققان که در خصوص نحوه و میزان تاثیر آنتی‌ بیوتیک بر مغز انسان ها صورت گرفت مشخص کرد که مصرف این ماده سیستم ایمنی بدن و عملکرد مغز را دچار اختلال می کند و اثر آن در مغز افراد ماندگار می شود.

 

کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی در کودکان به وسیله ورزش

یکی از عوامل پیشگیری و کاهش میزان ابتلا به بیماری های مختلف در بدن ورزش کردن و انجام حرکات ورزشی است،در یک بررسی جدید که توسط محققان صورت گرفته مشخص شده است که ورزش روزانه باعث سلامت قلب در کودکان می شود.

 

آسیب های ناشی از جراحی های تعویض مفصل زانو

ساییدگی شدید زانو یکی از عوارض پیری است که به دلیل فشار زیاد به زانو در طول زندگی حاصل می شود که بهترین راه برای درمان آن تعویض مفصل زانو است اما این جراحی نیز آسیب هایی را برای زانو به همراه می آورد.

 

مرد روانی با چوب مخصوص غذا خوری چینی ها سه زن را کشت

هنگامی که فرد قدرت تصمیم گیری و اختیار خود را از دست بدهد و دیوانه شود دست به کارهای جنون آمیزی خواهد زد که نه تنها سلامت خود بلکه سلامت و جان انسان های دیگر را نیز تهدید می کند مثل یک مرد روانی چینی که دست به اقدامی عجیب زد.

 

عارضه ژنتیکی که باعث سفیدی بدن پرندگان می شود

یکی از عارضه های ژنتیکی نادر و مادرزادی که ممکن است در پرندگان و حتی انسان ها رخ دهد عدم تولید رنگدانه و ایجاد پوست و موی سفید در بدن است که به این عارضه زالی گفته می شود و به نژاد حیواناتی که رنگ پوست سفید دارند آلبینو گفته می شود.

 

مجله پزشکی دکتر سلام