جویدن آدامس راهی برای کور کردن اشتها می باشد، جویدن 20 دقیقه آدامس بدون قند بعد از صرف غذا منجر به کاهش قند سطح دندان تا 50% شده و کاهش پوسیدگی دندان را به همراه خواهد داشت. اگر در حین رانندگی دچار خواب آلودگی شدید، حتما جویدن آدامس به رفع این حالت در شما کمک خواهد کرد، چون در این حالت بدن شما فکر می کند شما در حال غذا خوردن هستید و برای مصرف آن، مواد انسولین آزاد می کند و خواب از سرتان می پرد. وقتی آدامس می جوید ناخودآگاه کمی هوا می بلعید که باعث احساس تورم در روده ها می شود.

هنگام استرس آدامس بجوید! این کار به مغز سیگنال می دهد که اوضاع آنقدرها هم وخیم نیست، طرف مشغول خوردن است.

اگر در دندان‌هایتان پرکردگی‌هایی از جیوه دارید، جویدن آدامس می‌ تواند موجب آزادسازی نوروتوکسین که نوعی سم است و به عصب آسیب می‌ رساند، شود و بهتر است هرگز آدامس نخورید.

در این باره بیشتر بخوانید: آدامس تاثیر مستقیم روی سلامت دارد!

با این همه خواص و گاها مضرات آدامس که گفتیم اکنون می خواهیم خواص مختلف هر آدامس با طعم های مختلف را بیان کنیم:

آدامس با طعم رزماری

– رزماری بوی مطبوع و خواص پیشگیری‌ کننده و درمانی متعددی دارد. اسیدهای طبیعی و ویتامین E موجود در این گیاه، سلول‌ های بدن را از آسیب‌ رادیکال‌ های آزاد محافظت کرده و هورمون‌ های استروژن را که باعث بروز سرطان سینه می‌ شود غیر فعال می‌ کند. همچنین آدامس درست شده از این گیاه، باعث کاهش آسیب‌ های پوستی شده و مصرف منظم آن، عملکرد کلیه را بهبود می‌ بخشد، جریان ادرار را افزایش می‌ دهد و ماده معدنی لازم مانند سدیم و پتاسیم را حفظ می‌ کند. آدامس رزماری، برای سرما خوردگی، سر درد، اختلال‌ های عصبی، تسکین درد عضلات و آرامش عصب بسیار موثر است.

آدامس با طعم لوندر یا اسطوخودوس

– آدامس لوندر برای افرادی که آسم دارند بسیار مناسب است؛ همچنین در آرام کردن اختلالات عصبی و سرگیجه تاثیر بسیاری دارد.

آدامس با طعم نعناع

– با کمک آدامس نعناع به‌ واسطه تحریک هضم غذا معده تسهیل شده و از بازگشت اسید یا غذا به دهان جلوگیری می‌ شود. در صورتی‌ که در تولید آدامس‌ های نعناعی از نعناع طبیعی استفاده ‌شده باشد، خاصیت ضد نفخ بودن نعناع هم به فواید این آدامس افزوده می‌ شود.

آدامس با طعم دارچین

– آدامس دارچین حاوی ترکیباتی است که عمل انسولین در انتقال گلوکز به سلول‌ ها را بهبود می‌ بخشد و با کاهش تدریجی قند خون، از خستگی و تاری دید دیابتی‌ ها می‌ کاهد.

آدامس با طعم اکالیپتوس

– آدامس اکالیپتوس در دوران سرما خوردگی باعث باز شدن مجاری تنفسی شده و مخاط را از بین می‌ برد؛ همچنین این آدامس معجزه‌ آسا سرفه‌ ها را التیام بخشیده و مانع از رشد باکتری‌ ها و قارچ‌ ها در دهان می‌ شود.

آدامس با طعم زنجبیل

– آدامس‌ های زنجبیلی برای هضم غذا بسیار مفید هستند و حرکات مواد غذایی را در معده و روده کوچک کنترل می‌ کنند. این نوع آدامس به دلیل داشتن زنجبیل به‌ مرور زمان باعث لاغری می‌ شود.

تهیه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی

منبع: دکتر سلام