متخصصان معتقدند که پا قلب دوم انسان به حساب می آید. اینجاست که اهمیت این عضو و همچنین مراقبت از آن و حفظ سلامت آن بسیار مهم است. یکی از شایع ترین انواع درد ها که ممکن است برای پا های ایجاد شود درد پاشنه پا است. علل ایجاد این درد متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با دکتر سلام همراه باشید.

دردبا انسان زاده شده و هرگز انسانبدون درد زندگی نکرده است. درد ممکن است روحی و روانی باشد یا جسم آدمی را تسخیر کند. دردی نیست که خوشایند باشد و آدمی ازآن لذت ببرد. امارنج درد برای هرآآدمی در هرسن و سال و با هرمیزان توانایی جسمی آشنایی دیرپاست .

برخی باورشان این است که درددندان رنج آورترین درد است و دیگری درد کلیه و دیگری دردگوش را بدترین میدانند. اما شاید برایتات جذاب باشد درباره دردپاشنه پا چیزهایی بدانید. نوشته کوتاه زیر درهمین باره است.آیا تا به‌حال صبح پس از برخاستن از خواب یا پس از نشستن طولانی‌مدت، دردی شدید در کف و پاشنه پا را تجربه کرده‌اید؟ آیا این درد تنها در یک پای شما حس شده است؟ پس از کمی راه رفتن درد در ناحیه پاشنه و کف پا کاهش یافته یا برطرف شده است؟به هنگام بروز درد یک‌طرفه پاشنه پا، محل درد در محل اتصال غلاف کف‌پا احساس می‌شود. بطور معمول برای این درد دو دلیل ذکر می‌شود: – کشش غلاف کف‌پایی در اثر حرکت؛ – تحت فشار قرار گرفتن عصبی که در آن ناحیه قرار دارد ولی در بسیاری از موارد دلیل ناشناخته است.درمان درد پاشنه پا به شدت علائم بستگی دارد.در موارد خفیف، کاهش فشار بر پا، کاهش وزن و عدم فعالیت بر روی سطوح سخت، کفی کفش طبی و مناسب، ماساژ مالشی کف پا، استفاده از سرما و گرما و داروهای ضدالتهاب (با تجویز پزشک) توصیه می‌شود.در موارد شدیدتر، درمان‌های فیزیوتراپی، تزریق کورتون و در موارد حاد درمان به روش جراحی توصیه می‌شود.

منبع: ساعت 24