دوران نامزدی حساس ترین دوران شما در شروع زندگی است. وقتی که باید با یکدیگر انس بگیرید، همدیگر را بشناسید و عشق تان را ماندگار کنید. روزهای اول عاشق بودن برایتان سخت نیست. اما چطور باید رفتار کنید تا بتوانید عشقتان را زنده نگه دارید؟ پایه ریزی یک عشق ماندگار از همان دوران نامزدی شروع می شود.

1. به یک ریسمان چنگ بزنید

– زوج‌ هایی که پایه‌ های اعتقادی‌ شان محکم‌ تر است، از زندگی‌ شان راضی‌ ترند و به هم متعهدترند. در کل زوج‌ های مذهبی زندگی مستحکم تری داری دارند و آرامش بیشتری در خانه‌ شان حاکم است. اما پیدا کردن معنایی برای زندگی، تنها به عشق میان‌ تان کمک نمی‌کند.

– وقتی شما می‌ دانید در کجای این دنیا قرار دارید و از آنچه می‌ خواهید، با اطمینان بیشتری قدم برمی‌دارید و به جای نا امید شدن، برای جبران شکست‌ های‌تان تلاش می‌ کنید. پس بهتر است به دنبال راهی بگردید که به زندگی‌ تان معنا می‌ دهد به این ترتیب عشق شما همیشگی می شود.

2. بازی کنید

– برای تفریح با هم، همیشه وقت داشته باشید. زوج‌ هایی که با هم بازی می‌کنند، از هم دل نمی‌کنند. دوام زندگی کسانی که برای چند ساعت هم که شده از دنیای جدی و عبوس بزرگتر‌ها فاصله می‌ گیرند و کمی با هم کودکی و تفریح می‌ کنند بیشتر است. اگر نمی‌ خواهید کار عشق‌ تان تمام شود، همین امروز پازل، راکت، بدمینتون، شطرنج و چند وسیله بازی دو نفره دیگر بخرید و با هم رقابت کنید. وقت نداشتن را بهانه نکنید. شما می‌ توانید هر هفته تنها چند ساعت برای این بازی‌ ها وقت بگذارید و با خنده‌ ها و عصبانیت‌ ها و اضطراب‌ هایی که وقت برد و باخت سراغ‌ تان می‌ آید به زندگی‌ تان جان دهید.

در این باره بیشتر بخوانید: زوج ها بخوانند! دوران نامزدی را با دوران ازدواج قاطی نکنید!

3. تکنولوژی لعنتی را‌‌ رها کنید

– از همان اول حد و مرزهای ورود تکنولوژی به زندگی تان را تعیین کنید. برده تکنولوژی نباشید و نگذارید اینترنت، اپلیکیشن های موبایل و تبلت زندگی شما را به دست بگیرند. تکنولوژی این روز‌ها فرصت با هم بودن را از ما گرفته و دیدن‌ های حقیقی‌ مان را هم مجازی کرده است. سعی کنید استفاده از این تکنولوژی ها را تا حد امکان به خارج از خانه و وقت کار محدود کنید و برای با هم بودن وقتی بدون مزاحمت آنها فراهم آورید.

4. محبت کنید

– فکر نکنید ابراز عشق فقط مخصوص دوران نامزدی است. این را آویزه گوشتان کنید که باید هر روز و هر روز همسرتان را نسبت به عشقی که به او دارید مطمئن سازید. پس همیشه دوستت دارم را به او بگویید.

5. پر انرژی باشید

همیشه انرژی داشتن کار ساده ای نیست اما برای دوام عشقتان و حفظ شور و حرارت زندگی واقعا ضروری است. سعی کنید چه امروز که نامزد هستید و چه فردا که زندگی تان را زیر یک سقف آغاز می کنید همیشه پر انرژی ظاهر شوید. با یک لبخند می توانید شور را به زندگی تان بیاورید. غر نزنید و مشکلات خانواده، بیرون از خانه و کار را به رابطه تان وارد نکنید.

6. درست دعوا کنید

نمی‌ گوییم همه دلخوری‌ ها را توی دلتان نگه دارید و هیچ وقت با همسرتان یکی به دو نکنید. دعوا کردن یکی از حقوق و حتی نیازهای اساسی شماست. تا زمانی که در مورد مشکلات بحث می‌کنید، برای حل شدن‌شان امید دارید. پس به جای سکوتی که تنها فاصله شما را زیاد می‌کند، با همسرتان بحث کنید. اما یادتان نرود که بحث و دعوا کردن هم آداب خودش را دارد. حفظ حرمت ها در دعوا مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. مثل همین امروز که بحث هایتان در لفافه، محترمانه و پر از عشق و بخشندگی است، در تمام زندگی باید این احترام را حفظ کنید. توهین به خانواده، زیر سوال بردن شخصیت همسر و مقصر جلوه دادن او آینده خوشی نخواهد داشت.

منبع: دکتر سلام