پس از حادثه عجیب آتش گرفتن باتری های گوشی گلکسی نوت 7 شرکت سامسونگ و نگرانی مردم در خصوص آتش گرفتن باتری تلفن های هوشمند،محققان موفق به ساخت باتری شدند که هرگز آتش نمی گیرد.
باتری‌های لیتیومی در صورتی که سوراخ شوند و یا در معرض حرارت قرار بگیرند، خطر آتش گرفتن و انفجار آنها وجود دارد. همچنین ایرادات مداری مانند گوشی‌های گلکسی نت 7 سامسونگ می‌تواند سبب آتش گرفتن باتری‌ها شود.

جیانگ فن، فارغ‌التحصیل مقطع دکترا در رشته شیمی از دانشگاه آریزونا و مسؤول این پروژه گفت: کاری که ما انجام دادیم، این بود که در سلول‌های باتری یک فیوز تعبیه کردیم که در زمانی که وضعیت طبیعی نیست، بتواند با قطع کردن جریان از آتش گرفتن باتری جلوگیری کند.

مسؤولان این شرکت اعلام کرده‌اند که تا 6 ماه آینده می‌توانند این محصول را با تعداد بالا و قیمت برابر با نمونه‌های فعلی برای عرضه به بازار تولید کنند.

مرکز انرژی لیتیومی آمریکا با مراکز نظامی این کشور همکاری می‌کند.

یکی از اعضای اتحادیه فناوری‌های نوین باتری آمریکا گفت: طرح این شرکت کاملا علمی و دقیق است و من احتمال می‌دهم که محصول تولیدی آنها نیز به خوبی کار کند و اگر اینگونه باشد می‌توان گفت انقلابی در عرصه تولید باتری‌های لیتیومی رخ داده است.

منبع/ایسنا