تا به حال هات چاکلت را امتحان کرده اید؟ خیلی از افراد به هات چاکلت علاقه مند هستند ولی خوب است اطلاعاتی را در مورد این نوشیدنی خوشمزه به شما بدهیم. طبق نتایج تحقیقاتی که بر روی این نوشیدنی انجام شده، نمکی که در هات چاکلت وجود دارد بیشتر از نمکی است که در یک بسته چیپس وجود دارد. با دکتر سلام همراه باشید با بررسی نمک موجود در هات چاکلت.

به گزارش دکتر سلام به نقل از بهداشت نیوز، گروه «اقدام در زمینه نمک و سلامت» روی میزان نمک محصولات غذایی مختلف تحقیق کرده و دریافته که در بین محصولات بررسی شده، نمک تنها در یکی از آن‌ها زیاد نبوده و به اندازه کافی بوده است.
این گروه میزان نمک مجاز را 0.15 گرم به ازای هر 100 گرم ماده غذایی مشخص کرده است. اما در این بین، پودر هات‌چاکلت Galaxy Ultimate Marshmallow در هر 100 گرم 2.5 گرم نمک داشته است. این در حالی است که میزان نمک یک بسته 32.5 گرمی چیپس واکرز 0.46 گرم بوده است.
البته شرکت مارس که تولیدکننده این هات‌چاکلت است اعلام کرده که بیشتر این نمک به دلیل سدیم موجود در شیر و دیگر مواد تشکیل‌دهنده آن است و برخی از این مواد برای افزودن طعم شکلات به آن اضافه شده‌اند.
در میان مواد غذایی مورد بررسی، تنها رول‌های نان به اندازه مجاز نمک داشته‌اند.
توصیه می‌شود که افراد بزرگسال در طول یک روز کمتر از 6 گرم نمک مصرف کنند، یعنی حدود یک قاشق غذاخوری. مصرف نمک کودکان باید حتی از این هم کمتر باشد.

بهداشت نیوز