کودکان گل های باغ زندگی هستند. یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه دغدغه اصلی والدین به شمار می آمده است حفظ سلامت و تامین رفاه فرزندان است. ورزش کردن از جمله اصلی ترین پایه های سلامتی به شمار می آید. محققان معتقدند ورزش کردن تاثیرات بسیار بیشتری را نسبت به دیگران در رابطه با سلامت دارد. با دکتر سلام همراه باشید.

به گفته محققان، حداقل ۱۰ دقیقه ورزش شدید در روز می تواند به کودکان و نوجوانان در کاهش ریسک ابتلا به مشکلات قلبی و دیابت کمک کند.

در این مطالعه محققان در حدود ۱۱,۶۰۰ کودک ۴ تا ۱۸ ساله را در ایالات متحده، برزیل و اروپا بررسی کردند.

محققان دریافتند جایگزینی فعالیت های بدنی های شدید به مدت ۱۰ دقیقه به جای ورزش های سبک در روز می تواند فواید کاردیومتابولیکی قابل توجهی برای افراد جوان دارای دور کمر نسبتا زیاد و میزان بالای انسولین در خون شان داشته باشد. این فاکتورها این افراد را در معرض ابتلا به مشکلات قلبی و بیماری های متابولیکی نظیر دیابت نوع۲ قرار می دهد.

جاستین مور، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی باپتیست کارولینای شمالی، در این باره می گوید: «اگر نتایج این مطالعات قوی باشد، تنها ۱۰ دقیقه ورزش و فعالیت بدنی در روز می تواند بهترین تجویز برای کودکان در راستای دستیابی یا حفظ سلامت قلبی و متابولیکی باشد.

منبع: مهر