هروئین از جمله اصلی ترین و پرمصرف ترین مواد مخدر است که روند مصرف آن به شکل صعودی در بین جوانان در حال افزایش است. مصرف این ماده مخدر نسبت به سایر مواد از میزان توهم بالاتری برخوردار بوده و می تواند فرد را به پرتگاه های خطرناکی بکشاند. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

محققان دانشکده سلامت دانشگاه کلمبیا در گزارشی اعلام کردند مصرف هروئین و اختلالات ناشی از آن از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

طبق نتایج این تحقیق، بیشترین نرخ افزایش در مصرف هروئین در بین افراد سفیدپوست بوده است. همچنین افراد استفاده کننده از مُسکن های تجویزی حاوی مخدر ۴۰ برابر بیشتر در معرض سوءمصرف هروئین یا معتاد به آن هستند.

محققان داده های دو نظرسنجی ملی را که شامل بالغ بر ۷۹ هزار فرد بزرگسال در ایالات متحده بود بررسی کردند. آنها دریافتند از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳، مصرف هروئین پنج برابر افزایش داشته است.

اگرچه این تحقیق در مورد استفاده هروئین و اعتیاد به آن بوده است، اما مرگ ناشی از اووردوز مواد مخدر هم همچنان در حال افزایش است. روزانه ۹۱ آمریکایی به دلیل اووردوز ناشی از مخدرهای تجویزی و هروئین می میرند.

منبع: مهر