اگر می خواهید روز پدر را بهتر از همیشه گرامی بدارید ،می توانید از برخی ترفندهای جالب کمک بگیرید ،این روز را بدون هیچ بحث و دعوایی به پایان برسانید ،کاری کنید که پدر یا همسرتان بفهمد برایش مهم و ارزشمند هستید ،علاقه خود را به وی نشان دهید با تهیه غذایی مورد علاقه وی یک میهمانی خاص را ترتیب داده و وی را خوشحال کنید .

با ترفندهای مطلب زیر می توانید روز پدر ۹۶ را به یک روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز تبدیل کنید.

به راحتی می توان با کارهای ساده ولی هیجان انگیز که در ادامه برایتان آورده شده است و نشان از محبت و علاقه شما به مرد خانه است، پدر و و یا همسرتان را خوشحال کنید.
غذا و خوراکی مورد علاقه پدر را بپزید
قهرمانان زندگی با خوراکی های خوشمزه و یک غذای باب میل همیشه خوشحال می شوند. کمی با خود فکر کنید که پدر یا همسرتان چه غذا یا کدام نوع خوراکی را بیشتر از همه دوست دارد؟ مواد لازم برای تهیه آن را تهیه کنید و با عشق به پختن آن بپردازید. می توانید آشپزخانه را برای امروز تعطیل کنید و تمام وقت خود را برای مرد خانه بگذارید. منوهای خوشمزه رستوران ها شما را کمک می کنند.
به تماشای یک فیلم جذاب بنشینید
دیدن یک فیلم با ارزش و جالب ساعات خوبی را در ذهن یک مرد می سازد. او هیچگاه این فیلم را فراموش نمی کند و در هر محفلی که از آن فیلم صحبت شود، با علاقه به صحبت و گفت و گو می پردازد. کمی پرس و جو کنید که جدیدترین فیلم زیبا و خوب در سینمای ایران و جهان چیست. می توانید آن را تهیه کنید و در خانه با هم به تماشای آن بنشینید و یا به سینما بروید و از فیلم خوب سینمای روز در روز پدر و روز مرد لذت ببرید. البته فراموش نکنید که برخی از آقایان دوست دارند فیلم قدیمی و مورد علاقه خود را برای چندمین بار تماشا کنند، در این صورت به آرشیو قدیمی خانه رجوع کنید.
مهمانی کوچکی ترتیب دهید
در روزهای شلوغ کاری که هر مردی درگیر فعالیت های کاری و درگیری های ذهنی خودش است، برای وقت گذراندن و تفریح خودش ساعات کمتری پیدا می کند. یک مهمانی کوچک ترتیب بدهید و از دوستان، آشنایان و فامیل خود بخواهید که این روز متفاوت، یعنی روز پدر و روز مرد را در خانه شما بگذرانند. یادآوری خاطرات خوش قدیمی برای همه پدران جذاب و لذتبخش است.
بازی و شادی را فراموش نکنید
چطور است که کمی به فکر بالا بردن سطح آدرنالین پدر یا همسرتان باشید؟ یک بازی هیجان انگیز و خاص می تواند شادی را در خانه به جریان بیندازد و روز پدر را از باقی روزهای هفته متفاوت کند. بازی های کم هزینه و ساده را می توانید در مطلب ۱۰ بازی دسته جمعی پرطرفدار، از اسم فامیل تا مافیا بیاموزید.
اگر در فضای خانه خود امکاناتی برای بازی هایی مانند فوتبال دستی، پلی استیشن، بدمینتون، پینگ پنگ و مانند آن را دارید، انتخاب خوبی برای روز مرد و روز پدر به شما می دهد.
حکم فرمایی را امروز به دست مرد خانه بدهید
فقط یک روز در سال است که به روز پدر و روز مرد اختصاص دارد. بگذارید این یک روز کاملا در اختیار آنها باشد؛ فرمانروای امروز، مرد خانه شماست! بدون شکستن حرمت ها دست او را باز بگذارید.
کار نیمه تمام را تمام کنید
برای همه شما پیش می آید به دلیل مشغله کاری و درسی، کاری که پدر یا همسرتان از مدت ها پیش به شما سپرده است را بطور کامل انجام نداده اید. دانلود یک موسیقی قدیمی، پیدا کردن کتاب مورد علاقه و یا کارهایی از این قبیل را فراموش کرده اید. امروز را به انجام این کار نیمه تمام اختصاص دهید و به پدر و همسر خود نشان دهید که تنها دلیل انجام ندادن کاری که به شما سپرده شده بود، نبود زمان بوده است و نه بی توجهی!
فضای خانه را پر از شمع و گل کنید
وقتی به کسی گل هدیه بدهید، نشان می دهد به او علاقه دارید. امروز که روز پدر و روز مرد است دکوراسیون خانه را غرق گل کنید. شاخه گل های رنگی و زیبا علاوه بر اینکه عشق شما را به پدر و همستان نشان می دهد، برای خودتان هم انرژی خوبی به همراه دارد. خوب است از شمع های گوناگون هم در فضای خانه استفاده کنید تا کمی رمانتیک تر و گرمتر شده و حس خوبی را کل فضا پخش کند.
باشگاه خبرنگاران