برخی مواد غذایی در بهبود حالات روحی شما نقش موثری ایفا میکنند و می توانند ناراحتی های روحی را از شما دور کرده  و شما را به آرامش برسانند .از جمله این مواد غذایی مفید می توانیم به میوه ها و سبزیجات،زرده تخم مرغ،شیر و کاکائوی داغ اشاره کنیم .

براساس تحقیقات انجام شده برخی از موادغذایی باعث بهبود حالات روحی می شوند. بنابراین برای خلق و خوی بهتر و پیشگیری از بروز افسردگی انتخاب موادغذایی مفید می تواند موثر باشد.

میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات جزو موادغذایی بهبود دهنده ی حالات روحی به حساب می آیند. همچنین برخی از این موادغذایی ویژگی های بهتری نسبت به سایر میوه ها و سبزیجات دارند. از سبزیجات و میوه های موثر در تقویت حالات روحی می توان به بروکلی، اسفناج، سایر سبزیجات برگ دار سبز، موز، پرتغال، انبه، بلوبری، توت فرنگی و انار اشاره کرد. همچنین روزانه یک وعده مصرفی از مرکبات و توت ها توصیه می شود.

زرده تخم مرغ

تخم مرغ هرچند منبعی از کلسترول به حساب می آید، اما در لیست موادغذایی بهبود دهنده ی حالات روحی قرار دارد. زرده تخم مرغ تنها منبع اصلی غذایی فسفولیپید بوده که ممکن است در کاهش پیشرفت بیماری های مغزی از جمله آلزایمر یا پارکینسون موثر باشد. فسفولیپیدها نقش موثری در سلامت غشاهای سلولی بدن ایفا می کنند. همچنین رژیم غذایی حالات روحی خوب شامل مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ است.

شیر

شیر یک ماده غذایی ایده آل برای ذهن و بدن است، زیرا ترکیبی از پروتئین “وی” با کربوهیدرات و لاکتوز را برای بدن فراهم می کند. مطالعات نشان می دهد که این ترکیب با کاهش خشم، خستگی و اضطراب باعث بهبود توان بدن برای مقابله با استرس می شود. پروتئین “وی” موجود در شیر حاوی اسیدآمینه هایی برای کمک به ترمیم، بهبود و رشد ماهیچه ای می شود. دیگر پروتئین شیر به نام کازئین گوارش آهسته تری داشته و در کمک به افزایش حس سیری موثر است.

کاکائوی داغ

یک رژیم غذایی بهبود دهنده ی حالات روحی همچنین شامل یک فنجان کاکائوی داغ قبل از خواب است. شیر موجود در کاکائوی داغ باعث افزایش سطوح سروتونین شده که در کمک به احساس آرامش مفید است. کاکائو همچنین حاوی موادشیمیایی گیاهی مفید برای فشارخون و سلامت عمومی بدن است. گرم بودن این نوشیدنی تسکین دهنده و آرامش بخش است. همچنین نوشیدن یک فنجان کاکائوی داغ قبل از خواب به کاهش استرس و آماده کردن ذهن برای خواب کمک می کند.

نسخه