رژیم غذایی شما نقش مهمی را در زندگی شما ایفا می کند؛ اصولا انگیزه اصلی انسان از مصرف مواد خوراکی، حفظ سلامتی و افزایش طول عمر است. طول عمر انسان وابسته به عوامل مختلفی است که تغذیه و رژیم غذایی اصلی ترین عامل به شمار می آید. برای افزایش طول عمر خود با دکتر سلام همراه باشید.

مصرف منظم آنتی اکسیدان ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در افزایش طول عمر مؤثر است:
بروکلی: حاوی ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی بوده و به از بین بردن زخم‌های معده و حتی سرطان٬ کمک می‌کند.
ماهی سالمون: این ماهی سرشار از امگا ۳ است. اگر از این ماهی‌ها به طور مرتب در برنامه غذایی خود استفاده کنیم٬ خطر بیماری‌های قلبی کمتر شده و از ما در برابر التهابات بدن که سرمنشأ بسیاری از بیماری‌های خطرناک هستند٬ محافظت می‌کنند.

آب: همیشه به قدر کافی به بدن آبرسانی کنید. این کار خطر لخته شدن خون را کمتر می‌کند. همچنین باعث می‌شود که جوان‌تر به نظر برسید.
انواع توت: توت فرنگی٬ بلوبری٬ تمشک و خلاصه انواع توت٬ مقادیر بسیار زیادی آنتی اکسیدان را در خود جای داده‌اند و بسیاری از بیماری‌ها را که زندگی ما رو تهدید می‌کنند٬ از ما دور نگه می‌دارند.
سیر: ترکیبات شیمیایی طبیعی موجود در سیر از فعالیت ترکیبات سرطان زا در بدن جلوگیری می‌کنند.
روغن زیتون: چربی‌های غیر اشباع مونو موجود در روغن زیتون٬ با سلامت مغز و قلب در ارتباط هستند و از بروز سرطان نیز جلوگیری می‌کنند. به علاوه٬ کسانی که از رژیم غذایی حاوی روغن زیتون استفاده می‌کنند٬ چین و چروک‌های کمتری در پوست خود دارند.
مغزها: وجود چربی‌های سالم٬ پروتئین٬ فیبر٬ ویتامین‌ها و مواد معدنی در مغزها آنها را به سالم‌ترین میان وعده‌ها تبدیل کرده است. البته همه مغزها از نظر خواص مشابه هم نیستند و بعضی از اونها اثرات مفیدتری بر روی سلامتی دارند٬ مثل گردو و بادام.

منبع: سلامانه