آیا رگ های قلب شما هم گرفتگی دارد؟ آیا می دانید این عارضه در اثر چه عواملی به وجود می آید؟ یکی از دلایل این گرفتگی، بالا رفتن کلسترول خون در رگ ها است که با تشخیص به موقع آن میتوان تا حد زیادی در درمان این انسدادها، جلوگیری کرد. اگر انسداد رگها ادامه پیدا کند و درمان نشود، دچار سکته های قلبی و مغزی می شویم. با دکتر سلام همراه باشید.
 
متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: هنگامی که خون به شریان های قلب نمی رسد سلامتی فرد را خطر بزرگی تهدید می کند. در این حال باید رژیم غذایی به خوبی رعایت شود. این افراد باید از خوردن مواد کلسترول ساز و چربی ها به خصوص گوشت های قرمز و روغن ها باید دوری کرد .
بهنام یوسفیان ادامه داد: مبتلایان به گرفتگی عروق باید از اعراض نفسانی ( هیجانات روحی ، استرس ، وهم ، خیال و خستگی ) سیگار و هر نوع آلودگی ریوی باید پرهیز کنند. وی افزود: این افراد باید ازسبزیجات، میوه ها، ماهی آب پز، مرغ، سبزی های پخته، یولاف و غلات استفاده کنند.
این متخصص طب سنتی در مورد غذاهای موثر در درمان گرفتگی عروق غذا دهنده به قلب تاکید کرد: کرفس، شبدر، آب غوره، سیرتازه، آب لیمو تازه، شبدر و تخم شبدر برای این افراد مؤثر است.
وی  در مورد پیشنهاد طب سنتی برای گرفتگی عروق افزود: مبتلایان به این بیماری می توانند تخم خرفه ۴ مثقال ، سنبل الطیب ۱ مثقال ، گل گاوزبان ۱ مثقال ، ناخنک ۴ مثقال ، خارخاسک ۴ مثقال ، رازیانه ۴ مثقال ، تخم کاهو ۳ مثقال ، تخم کاسنی ۳ مثقال را مخلوط کنند. سپس ۳ قاشق غذاخوری از آنها را در ۳ لیوان آب دم کرده، بجوشانند تا ۲ لیوان باقی بماند.
این متخصص طب سنتی بیان داشت: افراد باید قبل از هر غذا ۱/۳ این معجون را میل کنند. همچنین گیشنهاد می شود افراد هر روز صبح ناشتا سرکه انگبین نصف استکان، گلاب ناب نصف استکان، یک استکان آب سیب زمینی، یک استکان آب ترشک، نصف استکان آب ریواس مخلوط کرده میل کنند و چند ساعت بعد از آن، صبحانه میل کنند.
وی به مبتلایان گرفتگی عروق توصیه کرد: این افراد می توانند سبزیجات و میوه ها به خصوص سیب زمینی استفاده کنند. همچنین خوردن روزانه ۳ لیوان آب میوه های مختلف مانند هویج ، پرتقال و سیب درختی کمک بزرگی جهت بهبود گرفتگی ها می کند.
یوسفیان یادآور شد: اگر این افراد شیر را بجوشانند، سیب گلاب رنده شده را داخل آن بریزند هر یک ماه هر روز صبح میل کنند مؤثر است.
ایمنا