دکتر دندانپزشک صدرا مقدم

(ترمیمی- زیبایی- درمان ریشه- پروتزهای متحرک و ثابت- جراحی لثه- ایمپلنت)

آدرس: تهران تهرانپارس بین دوم و سوم نبش خیابان 184 غربی ساختمان پزشکان 184 پ 306 طبقه اول

تلفن: 0217770202

دندان تاجی از زیبایی

دنیا زیبا است و تمام موجودات دنیا نیز هر کدام به نحوی به دنبال دست یافتن به زیبایی هستند. در این میان اشرف مخلوقات یعنی انسان نیز با بهره مندی از هوش برتر دریافته است که با داشتن صورتی زیبا می تواند بسیاری از قرار ملاقات ها و جلسات کاری را به نفع خود رقم بزند. یکی از نمایان ترین این زیبایی ها داشتن لبخند زیبا و دندان هایی مرتب و درخشان است که مطمئناً بدون کمک یک دندانپزشک حاذق برای انسان محقق نمی شود. اگر در پی یافتن یک دندانپزشک حرفه ای هستید دکتر صدرا مقدم می تواند یک گزینه ی مناسب برای هدیه لبخندی خوش استایل به شما باشد.

ایمپلنت:

ایمپلنت نوعی پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار می باشد و به عنوان جایگزین ثابت و دائمی به جای دندان های از دست رفته، توسط دندانپزشک در داخل استخوان های فک قرار می گیرد.

لمینیت:

لمینیت به معنی یک پوسته بسیار نازک میباشد که برروی سطح بیرونی دندان قرار میگیرد حال این پوسته می تواند از جنس سرامیک یا کامپوزیت باشد که جهت درمان بدشکلی ها، بدرنگی ها، بستن فاصله بین دندانها و اصلاح طرح لبخند استفاده می گردد.

در نوع سرامیکی نیاز است که دندان مقدار اندکی تراش خورده سپس قالبگیری صورت گیرد و لمینیت در لابراتوار ساخته شده سپس برروی دندان سمان میگردد این روش مراحل کار بیشتری داشته و طبعاً هزینه بیشتری را نیز به همراه دارد و در عوض امکان ایجاد تغییرات نیز بیشتر است. اما در روش کامپوزیتی میزان تراش بسیار کمتر است و در برخی موارد حتی هیچ تراشی صورت نمی گیرد. در این روش مراحل لابراتواری حذف می شود و در نتیجه طول درمان و هزینه بیمار کاهش میابد.

پودر آمالگام:

پودر آمالگام آلیاژی عمدتاً متشکل از نقره، مس و قلع می باشد که بیشترین درصد مواد متشکله آن نقره می باشد. در مطب های دندانپزشکی این پودر با جیوه مخلوط شده و بصورت آلیاژ آمالگام مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتز ثابت:

در این سیستم امکان ساخت بیریج سرامیک سه واحدی را بین دو دندان ممکن می سازد و می توان از آن برای ساخت بیریج شش واحدی استفاده کرد که سازگاری منحصر به فردی با بدن دارد و مشکلات وجود فاصله در مجاور دندان و لثه از بین خواهد رفت و بنابراین احتمال پوسیدگی دندان به حداقل کاهش پیدا خواهد کرد.

پروتز متحرک:

برای نگهداری دنچر خود باید از غذاهای چسبناک مانند شکلات پرهیز کنید. از خوابیدن با آن خودداری کنید. از مسواکی که برای بقیه دندان ها استفاده می کنید برای این پروتز استفاده نکنید. هنگامی که دچار لق شدگی، لب پریدگی یا شکستگی شد ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

ترمیم دندان ها:

فشارهای مداوم جویدن، سائیدن و فشردن دندان ها باعث سایندگی، شکستن یا ترک خوردن ترمیم می شود که ممکن است شما متوجه آن نباشید، ولی دندانپزشک در طی معاینات روتین دندانپزشکی، ضعیف شدن ترمیم را تشخیص داده و تصمیم به تعویض آن می گیرد. اگر حدفاصل مینای دندان و ترمیم شکسته شود، ذرات غذا و باکتریهای مولد پوسیدگی به زیر ترمیم راه می یابند و باعث بروز پوسیدگی در آن دندان می شوند. پوسیدگی درمان نشده، باعث عفونی نمودن پالپ دندان و بروز آبسه می شود. اگر ترمیم وسیع باشد یا پوسیدگی مجدد ایجاد شده، گسترده باشد، ممکن است میزان کافی از نسج دندان باقی نمانده باشد، تا بتوان آن را مجدداً ترمیم نمود. در اینگونه موارد دندانپزشک، دندان را بازسازی و روکش می نماید.

کامپوزیت:

در روش کامپوزیتی میزان تراش بسیار کمتر است و در برخی موارد حتی هیچ تراشی صورت نمیگیرد در این روش مراحل لابراتواری حذف می شود و در نتیجه طول درمان و هزینه بیمار کاهش میابد اما همانطور که گفته میزان تغییرات اندکی کمتر از روش لابراتواری می باشد.

 

جراحی های پیشرفته:

جراحی های استخوانی و درمان های جراحی دهان و دندان کاری بسیار تخصصی است که با یک دندانپزشک حرفه ای و با سابقه، سرعت کار بالاتر، درد و معطلی کمتر و نتیجه کار رضایت بخش تر است.

 

درمان ریشه:

دندان شامل قسمت های سخت است که بافت های نرمی به نام پالپ (عصب) را احاطه کرده است. اندود ونتیکس شاخه ای از علم پزشکی است که وظیفه تشخیص و درمان پالپ های آماسی و بیمار شده را به عهده دارد. پوسیدگی و ضربه ناگهانی و پر کردن و شکستگی و ترک دندان باعث التهاب و ناراحتی این قسمت زنده می شوند با معالجه عصب دندان حفظ می شود. وجود دندان باعث حفظ استخوان نگهدارنده می شود.

 

دکتر دندانپزشک صدرا مقدم

(ترمیمی- زیبایی- درمان ریشه- پروتزهای متحرک و ثابت- جراحی لثه- ایمپلنت)

آدرس: تهران تهرانپارس بین دوم و سوم نبش خیابان 184 غربی ساختمان پزشکان 184 پ 306 طبقه اول

تلفن: 0217770202