اخبار پزشکی روز ایران و جهان چهارشنبه با موضوعات متنوع و گسترده ای در صفحه ویژه اخبار پزشکی و سلامت دکتر سلام بارگزاری شد که شما با مطالعه این اخبار می توانید علاوه بر اطلاع از آخرین دستاوردهای حوزه سلامت و بهداشت،دانش پزشکی و سلامتی خود را نیز افزایش دهید.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی بیست و سوم فروردین را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز چهارشنبه بیست و سوم فروردین ماه قرار داده شده است عبارتند از:

“با سلول های بنیادی، طاسی سر درمان می شود”، “خرابی دندان را با مصرف روغن نارگیل کاهش دهید” ،”کاهش ابتلا به دیابت با مصرف میوه تازه” ، “عواقب حذف محصولات لبنی از رژیم غذایی”، “اقداماتی برای پیشگیری از مسمومیت چشمی”، “نرخ ابتلا به سرطان‌های دوران کودکی در جهان”، “تولید چادرهای جدید بهداشت و درمان”، “ارتباط بین مصرف وعده‌های غذایی با چاقی”، “وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده” ،”خوردن گوشت سگ و گربه در تایوان ممنوع شد” ، “افزایش خدمات اورژانس اجتماعی در کشور”

 

به گزارش دکتر سلام گزیده اخبار پزشکی امروز به همراه خلاصه خبر در ادامه درج شده است که شما می توانید با کلیک بر روی تیتر آن ها به متن کامل پست هدایت شوید.

 

با سلول های بنیادی، طاسی سر درمان می شود

امروزه کاشت مو، خیلی زیاد شده است و افراد دوست دارند طاسی سر خود را درمان کنند. یکی از روش هایی که برای درمان طاسی سر مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده از سلول های بنیادی است. البته این طرح هنوز اجرایی نشده است ولی دانشمندان به روشی در این زمینه دست یافته اند که می تواند طاسی را درمان کند.

 

عوارض جانبی آلاینده ها

در روزهای برفی آلاینده ها و عناصر سمی موجود در هوا وارد برف شده و با آب شدن آن در جاهای مختلف باعث انتقال به بدن ما می شوند .این امر باعث بروز مرگ زودرس در افراد آسیب پذیر خواهد شد .انباشته شدن سموم ناشی از آلاینده ها در مکان های مختلف باعث افزایش شیوع  سرطان های ناشناخته و خطرناک در میان مردم خواهد شد.

 

خرابی دندان را با مصرف روغن نارگیل کاهش دهید

مسواک زدن و مراقبت از دندان ها نقش مهمی در کاهش بیماری ناشی از خرابی و پوسیدگی دندان دارد به همین منظور شما می توانید به جای استفاده از خمیر دندان های آماده از ترکیبات طبیعی برای تمیزی و بهداشت دهان استفاده نمایید.

 

کاهش ابتلا به دیابت با مصرف میوه تازه

مصرف میوه برای سوخت و ساز بدن و سلامتی افراد بسیار مفید می باشد،بررسی جدید محققان حاکی از آن است که افرادی که بیشتر میوه تازه مصرف می نمایند بسیار کمتر با خطر ابتلا با بیماری دیابت مواجه خواهند شد.

 

عواقب حذف محصولات لبنی از رژیم غذایی

مصرف لبنیات برای سلامتی بدن و استحکام بخشی به استخوان های انسان بسیار ضروری است،محققان با بررسی میزان مصرف لبنیات در افراد مختلف دریافتند که هیچ ماده ی مغذی نمی تواند جایگزین مصرف محصولات لبنی برای استخوان سازی در بدن شود.

 

اقداماتی برای پیشگیری از مسمومیت چشمی

ساختمان چشم بسیار حساس و ظریف است که به این دلیل محافظت از سلامت چشم یکی از اقدامات مهم برای پیشگیری از بیماری ها و مسمومیت های چشمی است،در این مقاله سعی داریم شما را اقدامات لازم به منظور پیشگیری از بروز مسمومیت های چشمی آشنا نماییم.

 

نرخ ابتلا به سرطان‌های دوران کودکی در جهان

زندگی ماشینی و تغییر در نوع رژیم غذایی و کاهش تحرکات جسمی در جهان باعث افزایش میزان بروز سرطان شده است که در بررسی بدست آمده طی ۲۰ سال گذشته میزان شیوع سرطان در کودکان بیست درصد افزایش یافته است.

 

تولید چادرهای جدید بهداشت و درمان

یکی از اقلام ضروری و مهم در هنگام بروز سوانح یا بلایای طبیعی چادرهای امدادی است که محیطی را برای اسکان اضطراری و موقت افراد محیا می سازد.جمعیت هلال احمر با بررسی های علمی جدید در حال ساخت چادرهایی با استفاده از امکانات نوین سلامتی است.

 

ارتباط بین مصرف وعده‌های غذایی با چاقی

یکی از نگرانی ها و دغدغه های افراد داشتن وزن ایده آل و چاق نشدن است که مختصصان تغذیه برای کنترل وزن و کاهش ابتلا به چاقی توصیه می کنند افراد از غذاهای خانگی استفاده کنند و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

 

وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده

طبق مشاهده نقشه های هواشناسی و با پیش بینی سازمان هواشناسی از فردا موج جدید سامانه بارش زا از غرب کشور وارد خواهد شد که این سامانه موجب رگبار باران و کاهش دما در برخی از استان ها خواهد شد.

 

خوردن گوشت سگ و گربه در تایوان ممنوع شد

مردمان کشورهای شرق آسیا علاقه عجیبی به مصرف گوشت حیواناتی از قبیل سگ،گربه و خوک دارند که مصرف گوشت این حیوانات علاوه بر مضر بودن باعث صدمه به نسل حیوانات نیز می شود به همین دلیل کشور تایوان مصرف گوشت سگ و گربه را در این کشور ممنوع کرد.

 

افزایش خدمات اورژانس اجتماعی در کشور

فرهنگ سازی و مشاوره به مردم با موضوع آسیب های اجتماعی و نحوه مقابله با آن ها یکی از اقداماتی است که سازمان بهزیستی با استفاده از مددکاران اجتماعی خود در حال انجام آن می باشد.

 

سرویس اخبار پزشکی دکتر سلام