اگر به فکر سم زدایی از بدنتان با روش های طبیعی و سالم هستید پیشنهاد می کنیم با روش تهیه برخی نوشیدنی های سالم و مفید در این زمینه آشنا شوید، با مصرف این نوشیدنی های ساده هم می توانید سموم مختلف را از بدنتان بیرون برانید و هم به کاهش وزن دست پیدا کنید.

این روزها، مواد غذایی ناسالم و فرآوری شده‌ی فراوانی مصرف می‌کنیم بطوریکه به بدنمان به قدر کافی مواد مغذی نرسیده و در عوض مواد سمی زیادی را دریافت می‌کند.

مواد سمی می‌توانند از منابع مختلفی همچون آبی که می‌نوشیم، مواد شیمیایی مورد استفاده جهت تهیه غذا و در دنیای امروزی حتی از هوایی که تنفس می‌کنیم سرچشمه گیرند! بنابراین این ضرورت وجود دارد که بدنهایمان را به طور منظم سم زدایی نماییم.

یک نوشیدنی سم زدای خوب بایستی حاوی ویتامینها، مواد معدنی و گیاهان دارویی یا ادویه‌ای طبیعی باشد. در این بخش چند مورد از مؤثرترین نوشیدنی‌های سم زدا را معرفی می‌کنیم.

نوشیدنی سیب و هویج

محتویات: سیب، هویج، تخم کتان، ریشه زنجبیل و آب گرم
سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی است. بدن را سم زدایی ساخته و انرژی آن را تأمین می‌سازد.

نوشیدنی چغندر و آناناس

محتویات: چغندر و سیب یا آناناس یا توت فرنگی (اختیاری)
سرشار از آنتی اکسیدان؛ حاوی فیبر، آهن، فولات، و غیره می‌باشد. پکتین مواد سمی را پاکسازی کرده و کبد را آرام و سم زدایی می‌نماید.

نوشیدنی کران بری و موز

محتویات: کران بری منجمد، آب کران بری (شیرین نشده)، موز و ماست
این نوشیدنی بدن را شستشو می‌دهد.

نوشیدنی لیمو و زنجبیل

محتویات: زنجبیل، لیمو، آب گرم و عسل
این معجون بدن را سم زدایی کرده و سوخت و ساز را بهبود می‌بخشد. لیمو دارای اثر دیوریتیک یا ادارار آوری بر روی بدن است.

نوشیدنی سیب و کیوی

محتویات: سیب، کیوی، خیار، کلم بروکلی، و آبِ لیمو
حاوی ویتامین C، K، آنتی اکسیدان، مواد مغذی ضد التهابی، مواد مغذی ضد بیماری است. به شستن و خارج ساختن مواد سمی کمک کرده، دارای خواص ضد پیری و بالا بردن سطوح انرژی است.

نوشیدنی انار و کلم کِیل

محتویات: انار، کلم کیل، و کران بری
این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین بوده، سوخت و ساز را بهبود بخشیده و در نتیجه به کاهش وزن کمک می‌کند.
نوشیدنی‌های سم زدای دیگری نیز وجود دارند که همچنین به کاهش وزن کمک می‌نمایند، به این نوشیدنی‌ها و نکات مفید و احتیاطی که بایستی در خصوص پیروی از رژیم نوشیدنی‌های سم زدا رعایت کنید در مقاله‌ای تحت عنوان «نوشیدنی‌های سم زدا جهت کاهش وزن» پرداخته شده است.

تسنیم