مگر تشخیص مزه ی غذا در افراد چاق و لاغر فرق دارد؟ یعنی اگر هر یک از این افراد یک غذای یکسان با یک مزه ی یکسان مصرف کنند، هر کدام طعم غذایی متفاوت احساس می کنند. برای بررسی این موضوع با مطلب امروز ما همراه باشید.

در پی بررسی‌های انجام شده محققین دانشگاه کلرادو تشخیص طعم و مزه غذا و نوع عادت‌های فردی در غذاخوردن ما تاثیر دارد.

به عبارتی وقتی شما نتوانید نسبت به طعم‌های مختلف واکنش نشان دهید، ‌ممکن است بسیار چاق و یا بسیار لاغر شوید و دچار اختلال در خوردن شوید این مطالعه اخیراً در مجله اختلالات خوردن منتشر شده در این بررسی قسمتی از مغز که طعم غذا را تشخیص می‌دهد به غذاهای مختلف و طعم‌های مختلف عکس‌العمل نشان داده و در اثر الگو‌های غیر طبیعی خوردن دچار اختلال گشته.

در تحقیق اخیر، زمان 106 ساله و مشابه آن مورد بررسی قرار گرفت، آنها قسمت کنترل طعم و عطر غذا در مغزشان دچار اختلال شده بود و دیگر تفاوتی بین عطر و یا طعم غذاها قائل نبودند آنها حتی تفاوت آب شیرین و آب معمولی را احساس نمی‌کردند.

دقیقا براساس همین پژوهش می‌توان اختلالات خوردن، چاقی‌های بی‌رویه و یا لاغری‌های شدید را در این قسمت مغز جستجو کرد و چنانچه بتوان به گونه‌ای عادات کرد که مغز به صورت درست و صحیح خوراکی‌ها و طعم‌های آنها را از هم تفکیک کند می‌‌توان امیدوار بود که با تغذیه صحیح با چاقی‌ها و لاغرهای مفرط مبارزه کرد شاید تنظیم عطر و طعم غذا بتواند در این مورد به ما کمک کند که البته باید بیشتر به تحقیق و بررسی در این مورد پرداخت

زندگی آنلاین