حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که گاهی اوقات به علل مختلف بینی تان گرفته شود و تنفس برایتان سخت باشد. گرفتگی بینی را می توان یکی از آزار دهنده ترین انواع اختلالات برشمرد. روش های مختلفی برای از بین بردن گرفتگی بینی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

طب فشاری را که به خاطر دارید ؟ روشی که برای درمان سریع برخی از مشکلات جسمی و روحی از ان استفاده می شود . این بار برای گرفتگی بینی به سراغ آن خواهیم رفت.

به گزارش بهداشت نیوز، ماساژ 5 دقیقه ای برای باز کردن بینی کیپ شده و رفع گرفتگی بینی،گرفتگی بینی شرایط عذاب آوری را ایجاد می کند چرا که به دلیل سختی تنفس به واسطه گرفتگی بینی احساس خستگی و کلافگی ایجاد می شود.

در این بخش روشی سریع برای باز کردن گرفتگی بینی به شما خواهیم گفت که امتحانش حیرت زده تان خواهد کرد.ماساژ و طب فشاری تحریک کننده منجربه پاکسازی بینی از عفونت و ر آبریزش بینی خواهد شد.

برای این کار شما بایستی از انگشت اشاره خود به صورت هماهنگ استفاده کنید.

درمان سریع گرفتگی بینی با طب فشاری

روش رفع کیپ شدگی و گرفتگی بینی با فشار نقاط مخصوص روی صورت

مدت زمان انجام در هر مرتبه حداکثر 10 ثانیه است و فشار وارد شده نباید بیش از حد باشد چرا که بعد از پایان طب فشاری احساس درد خواهید کرد.

برای شروع:انگشتان اشاره را روی سوراخ بینی در هر دوطرف قرار دهید منظور در گودرفتگی گوشه سوراخ بینی قرار دارد. (قسمت پایین گوشه بینی)است ، اگر گرفتگی بینی شما شدید است با یک سوراخ بینی آغاز کنید.

چرخشی آرام ، 3 بار تکرار کنید. دقت کنید که نباید غضروف های بینی فشار داده شوند و تنها قسمت پایین که در روی تصویر مشخص شده را فشار دهید.

سپس نقطه دوم را فشار دهید ، این نقطه دقیقا زیر گوشه چشم ها نزدیک بینی که از آن اشک در می آید قرار دارد.

با یک حرکت چرخشی این دو نقطه زیر چشم را حرکت دهید ، 10 مرتبه تکرار کنید.

حالا نوبت به فشار نقاط مخصوص روی گوش می رسد، نقطه ای که پشت لاله گوش، در قسمت پایین گوش، در گودرفتگی زیر غضروف قرار دارد.

روی این نقطه، 10مرتبه فشار وارد کنید بدون این که روی غضروف فشار وارد شود.

آخرین نقطه لاله گوش است.به آرامی لاله گوش را 10 مرتبه ماساژ دهید.

پس از 3 بار تکرار این کار باید احساس بهتری پیدا کنید.

 

منبع: نمناک