با بررسی شاخص کیفیت هوا در پایتخت سازمان هواشناسی پیش بینی کرد طی روزهای آتی هوای تهران در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت و این شرایط آب و هوایی ناسالم تا روز جمعه در تهران استمرار خواهد داشت.

نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (پنجشنبه ۲۴ فروردین) نسبت به روز پیشین بوده و تنها در برخی ساعات وزش باد مؤثر (با بزرگی بین ۳ تا ۵ متربرثانیه) انتظار می‌رود.

بر اساس این گزارش، با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جمعه، برای برخی ساعات بعدازظهر، وزش باد شدید (بزرگی بین ۸ تا ۱۳ متر بر ثانیه) از سمت نواحی غربی پیش بینی می‌شود.

همچنین با تداوم این شرایط جوی در روز شنبه ۲۶ فروردین، در برخی ساعات بارش باران و وزش باد نسبتا شدید (بزرگی بین ۵ تا ۸ متربرثانیه) انتظار می‌رود. همچنین دما تا روز جمعه افزایش محسوسی خواهد یافت.

براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوا در روز جاری (پنجشنبه) در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار داشته و انتظار می‌رود در روز جمعه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار شود.

با این وجود بر اساس گزاش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ صبح امروز، ۸۵ و در شرایط سالم بوده و هم اکنون کیفیت هوای تهران با شاخص ۷۶ در شرایط سالم قرار دارد.

منبع/ایسنا