مشکل ترافیک یکی از دغدغه های افراد و رانندگان است که به این منظور یک شرکت اروپایی خودرویی را طراحی کرده است که قابلیت پرواز دارد و در هنگام مواجه با ترافیک این خودرو می تواند مسافت ها را هوایی بپیماید.

به نقل از دیلی میل، این شرکت خودروی پرنده را AeroMobil نامگذاری کرده است. طراحی خودروی مذکور تغییر کرده و  در بخش های مختلف آن ارتقاهایی ایجاد شده است. آئروموبیل در نمایشگاه خودروی تاپ مارکز موناکو (Top Marques Monaco)در ٢٠آوریل رونمایی می شود.

هدف از ساخت خودروی پرنده کارامدتر شدن حمل و نقل شخصی است زیرا افراد می توانند علاوه بر جاده ها در آسمان نیز تردد کنند، به این ترتیب  مشکل ترافیک حل خواهد شد. همچنین با استفاده از آئروموبیل به حفظ محیط زیست کمک می شود.

به گفته شرکت سازنده آئروموبیل، این خودرو با چارچوب های قانونی کنونی هواپیماها و خودروها همخوانی دارد.

«تاتیانا  وبر» سخنگوی شرکت آئروموبیل می گوید: طراحی این خوردو از دهه١٩٩٠ میلادی آغاز شد و طی گذر زمان با پیشرفت فناوری یک خودرو با قابلیت عملکرد طراحی شد.

این خودرو طوری طراحی شده که در  پمپ بنزین های عادی قابلیت سوختگیری  برای موتور Rotax۹۱۲ULS خود را دارد. هنگامیکه آئروموبیل به عنوان خودرو استفاده می شود،  طولی حدود۵ فوت دارد اما در حالت هواپیما طول و عرض آن به ٢۶ و١٩ فوت می رسد.   چارچوب خودرو از فولاد سبک ساخته شده و روکشی از جنس کربن دارد، وزن آن نیز ٩٢٢ پوند است. سرعت آئروموبیل٩٠ مایل بر ساعت  است. همچنین بال های خودرو  هنگامیکه  به زمین می نشیند به طور خودکار تا می شوند و به همین دلیل راحت پارک می شوند.

نسخه قبلی آن در سال ٢٠١۵ رونمایی شد اما طراحی آن ایده آل نبود  بنابراین سازنده تغییراتی ایجاد کرد. این خودرو دو نفره هم اکنون برای خلبان/ راننده و مسافر بسیار راحت است.

منبع/مهر