صفحه ویژه اخبار پزشکی دکتر سلام هر روز گزیده و منتخب اخبار حوزه بهداشت و پزشکی را در قالب یک مقاله ویژه برای دسترسی سریع تر و مطالعه آسان تر کاربران قرار می دهد که شما می توانید با مطالعه این گزیده اخبار آگاهی لازم در خصوص آخرین دستاوردهای پزشکی و سلامتی در ایران و جهان را بدانید.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی بیست و چهارم فروردین را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز پنج شنبه بیست و چهارم فروردین ماه قرار داده شده است عبارتند از:

“ با جویدن آدامس بروز سرطان را تشخیص دهید”، “فواید سلامتی میوه آووکادو” ،”کاهش ابتلا به دیابت با مصرف میوه تازه” ، “بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان های کرمانشاه”، “تجمل‌گرایی با اضطراب ارتباط مستقیمی دارد”، “هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب”، “هوش باورنکردنی فیل ها”، “سیستم رباتیک برای کمک به افراد ناتوان”، “تغییرات ژنتیکی در کودک نتیجه سیگار کشیدن والدین” ،”سیستم هوشمند کاشت موی تمام دیجیتال ساخته شد” ، “فرار از ترافیک به وسیله خودروی پرنده”

 

به گزارش دکتر سلام گزیده اخبار پزشکی امروز به همراه خلاصه خبر در ادامه درج شده است که شما می توانید با کلیک بر روی تیتر آن ها به متن کامل پست هدایت شوید.

 

با جویدن آدامس بروز سرطان را تشخیص دهید

یکی از روش های کنترل بیماری سرطان در بدن انسان تشخیص زود هنگام بیماری سرطان است که باعث می شود درمان و مقابله با آن سریع تر شود به همین منظور محققان روشی برای تشخیص سرطان با استفاده از جویدن آدامس را پیدا کرده اند.

 

فواید سلامتی میوه آووکادو

پیدایش میوه آووکادو  به حدود ده هزار سال پیش در قاره آمریکا جنوبی بر می گردد که این میوه با بررسی جدید محققان دارای خواص درمانی و فواید گوناگونی برای سلامتی بدن انسان می باشد.

 

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان های کرمانشاه

وزیر بهداشت روز گذشته به منظور ارزیابی و بازدید از بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کرمانشاه وارد این منطقه شد و ابراز امیدواری کرد استان کرمانشاه در آینده ای نزدیک به قطب تورسیم درمانی در کشور تبدیل شود.

 

تجمل‌گرایی با اضطراب ارتباط مستقیمی دارد

تغییر سبک زندگی و افزایش علاقه به تجمل گرایی در بین خانواده های ایرانی باعث شده است که میزان تنش و آسیب های اجتماعی در جامعه زیاد شود که این عامل باعث وجود استرس و ناراحتی های روحی در میان افراد می گردد.

 

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب

با بررسی شاخص کیفیت هوا در پایتخت سازمان هواشناسی پیش بینی کرد طی روزهای آتی هوای تهران در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت و این شرایط آب و هوایی ناسالم تا روز جمعه در تهران استمرار خواهد داشت.

 

هوش باورنکردنی فیل ها

فیل ها موجودات عظیم الجثه ای هستند که قابلیت های جالبی دارند،با بررسی جدید محققان دانشگاه کمبریج برخی از این توانایی ها به اثبات رسید که یکی از آن ها هوش فوق العاده فیل ها می باشد.

 

سیستم رباتیک برای کمک به افراد ناتوان

یکی از موضوعاتی که محققان حوزه پزشکی در حال تحقیق درباره آن می باشند امکان درمان بیماری فلج یا کشف راهی برای راه رفتن افراد معلول است که شرکت تویوتا یک سیستم رباتیک را برای راه رفتن افراد معلول ایجاد کرد.

 

تغییرات ژنتیکی در کودک نتیجه سیگار کشیدن والدین

در یک تحقیق جدید که با موضوع تاثیر سیگار کشیدن والدین بر روی تغییرات ژنتیکی کودکان صورت گرفت مشخص شد کودکانی که والدین آنها دخانیات استعمال می کنند با افزایش احتمال بروز سرطان مواجه خواهند شد.

 

سیستم هوشمند کاشت موی تمام دیجیتال ساخته شد

پژوهشگران ایرانی برای نخستین بار موفق به طراحی و ساخت دستگاه تمام هوشمندی شدند که کاشت مو و شرایط رشد مو را بهبود می بخشد،این دستگاه با قابلیت تمام دیجیتال شرایط رشد مو را در افراد ایجاد می کند.

 

فرار از ترافیک به وسیله خودروی پرنده

مشکل ترافیک یکی از دغدغه های افراد و رانندگان است که به این منظور یک شرکت اروپایی خودرویی را طراحی کرده است که قابلیت پرواز دارد و در هنگام مواجه با ترافیک این خودرو می تواند مسافت ها را هوایی بپیماید.

 

سرویس اخبار پزشکی دکتر سلام